Twitter kullanıcıları artık konu takibi yapabilecek

Geçtiğimiz dönemlerde Instagram tarafından kullanılmaya başlayan özelliğin bir benzeri artık Twitter tarafından da kullanılacak. Konu başlıkları isimli özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanan Twitter'da, bundan sonra kullanıcılar seçtikleri konuları takip edebilecek.

Test edilmeye başlandı

Twitter yeni özelliğini geçtiğimiz aylarda seçtiği bölgelerde test etmeye başladı. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar 300'ün üzerinde konu arasından seçim yaparak istediklerini takip etmeye başlayacak. Konular eğlence, spor, oyun gibi başlıkları arasından seçilecek ve kullanıcılar tek ekranda bu konu hakkında atılan tweetleri görebilecek. Fakat Twitter'ın söz konusu konu hakkında bilgi kirliliğini önlemek istediği bu nedenle de özel bir filtre uygulayacağı öğrenildi.

Etkileşimleri fazla olan paylaşımları öne çıkaracak

Twitter'ın kullanacağı filtre hakkında gelen bilgilere göre ise daha önce yapılan paylaşımların etkileşimleri göz önünde bulundurulacak. Şu anda test aşamasında olan özelliğin 13 Kasım tarihi itibariyle dünya genelinde kullanıma sunulması bekleniyor. Özellik kullanılmaya başlandıktan sonra belli bir kullanıcılar belli bir hesap takibi yaptıkları gibi konu hakkında sohbetleri de istekleri durumunda takip edebilecekler. Ana sayfada konu başlık önerileri çıkarken Twitter'da takip edilen ve aramaya maili olunan konularla ilgili olarak arama çubuğunda da öneriler çıkacak.

- Canlı Haber, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5228375/twitter-kullanicilari-artik-konu-takibi-yapabilecek