Son dakika! Spor zirvesi son erdi Türkiye'de ligler ertelendi

Ankara'da KYK Genel Müdürlüğü'nde ülkemizde spor dünyası için çok önemli bir toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya Gençlik ve Spor Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil katıldı.

Kamuoyunda oluşan baskı, kulüp başkanları, yöneticiler ve sporcuların taleplerini değerlendirmeye alan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, tüm federasyon başkanlarını koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında bugün saat 13:30'da başlayan toplantıda görüştü. Toplantı sonrasında liglerin ertelendiği açıklandı.

Bakan Kasapoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Hepimizin malumu, dünyayı saran ve binlerce insanı etkileyen koronavirüs salgınıyla ilgili çalışmalarımız güçlü şekilde devam ediyor. Tüm gelişmeleri ülke olarak an be an takip ediyoruz. Hastalığın dünyadaki yayılımı ve sonrasındaki senaryoları takip ediyoruz. Devletimizin tüm kurumları elinden gelen önlemleri yapıyor. Dünyada birçok ülke karantinada sıkıntı çekerken, bizler bu süreci iyi şekilde yönetiyoruz. Koronavirüs pandemisinin dünyada en çok etkilediği alanlardan biri de spor. Koronavirüs salgının kontrol altına alınamadığı bir çok ülkede müsabakalar ya durduruldu ya da ertelendi. Biz de ilgili tüm kurumlarımızla bu çerçevede sıkı bir diyalog halindeyiz. Salgının mevcut koşulunun yeniden değerlendirilmesi gündeme geldi. Bu doğrultuda voleybol, basketbol, hentbol ve futbolda liglerin ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildi."

Taraftarlı maçlarla lige dönmek istiyoruz

Daha sonra söz alan TFF Başkanı Nihat Özdemir açıklamalarda bulunu. Özdemir açıklamalarında "Futbol, basketbol, voleybol liglerini erteliyoruz, tarih konusunda yapılacak çalışmalar sonrasında tarihler belli olacaktır. Hedefimiz en kısa sürede liglerimizin tekrar başlaması, taraftarlı maçlarla liglere dönmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5229896/son-dakika-spor-zirvesi-son-erdi-turkiyede-ligler-ertelendi