Milli Dayanışma Kampanyası’na rekor bağış! Toplanan miktar açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında şimdiye kadar toplanan miktar açıklandı. Kampanya kapsamında şimdiye kadar 552 milyon 529 bin 912 lira toplandı. Erdoğan tarafından başlatılan ve kendisinin de 7 aylık maaşını bağışladığı kampanyada şimdiye kadar kişi ve kuruluşlar tarafından yapılan bağış miktarı belli oldu.

Cumhurbaşkanı  Ulusa Sesleniş Konuşmasında Kampanyayı Başlattığını Duyurdu

Geçtiğimiz günlerde ‘Ulusa Sesleniş’ konuşmasında önemli açıklamalara yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiye’m sloganıyla virüs sürecinde ihtiyaç sahibi olan ailelere yardım amacıyla Milli Dayanışma Kampanyası başlattı. Kampanyaya ilk bağışı yaptığını ve 7 aylık maaşını bağışladığını duyuran Erdoğan, bu sürecin dayanışma içinde hep beraber atlatılacağını ifade etti.

İletişim Başkanı Şimdiye Kadar Toplanan Bağış Miktarını Açıkladı

Başlatılan kampanya ile ilgili açıklama yapan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında şimdiye kadar 552 milyon 529 bin 912 lira toplandığını duyurdu. İletişim Başkanı açıklamasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Biz Bize Yeteriz Türkiye’m sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyamızda şimdiye kadar ulaşılan rakamın 552 milyon 529 bin 912 lira olduğunu ve Milli Dayanışma Kampanyası ile ilgili tüm detaylara http://bizbizeyeteriz.gov.tr sitesi üzerinden ulaşılabileceğini belirterek süreç içerisindeki şeffaf iletişim politikasının sürdürüldüğünü dile getirdi.

MHP Lideri Bahçeli 5 Maaşını Bağışlamıştı

Çok sayıda kişi ve kurumun destek çıktığı Milli Dayanışma Kampanyası kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 5 aylık maaşını kampanyaya bağışladığını açıklamıştı.

Diyanet Caizdir Açıklaması Yaptı

Öte yandan herkes kampanya kapsamında zekat vermelerinin caiz olup olmadığı sorularını sormaya başlarken Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı açıklamasında, ulusal düzeyde başlatılan dayanışma kampanyalarında verilen zekatların caiz olduğunu ifade etti.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5229905/milli-dayanisma-kampanyasina-rekor-bagis-toplanan-miktar-aciklandi