Tekrar darbe olacağı söylentilerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yanıt geldi

AK Parti Grup Toplantısı’nda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantının hemen sonrasında gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, yeniden darbe olacağı söylentilerine sert tepki gösterdi ve ‘Böyle bir şeye inanabiliyor musunuz? Bunlar tamamen kumpanya’ dedi.

‘Bu Oyuna Gelmeyin’

AK Parti Grup Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tekrar bir darbe olacağı söylentileri ile ilgili soruya tepki gösterdi. Tekrar darbe olacağı söylentilerine karşı soru yöneltilen Erdoğan, ‘Böyle bir şeye siz inanıyor musunuz?’ diyerek bunların hepsinin kumpanya olduğunu söyledi. Böyle saygın gazetecilerin bu oyuna gelmelerini anlamakta güçlük çektiğini söyleyen Erdoğan, bütün bu oyunların hepsinin vatana ihanet olduğunu belirtti.

‘Herkes Huzur İçinde’

Bu oyunu ortaya atanların hain olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu an da ülkede böyle bir hava hissedilmediğini ve herkesin huzur içinde olduğunu aktardı. Bu ülkenin 15 Temmuz’u yaşadığını söyleyen Cumhurbaşkanı, bu hain günü yaşatanlara milletin gereken cevabı verdiğini ve bundan sonrada böyle bir şey yaptıklarında kat kat cezasını ödeyeceklerini belirterek adlarını bile anmanın haram olduğunu dile getirdi.

İdlib’e Operasyon Sinyali Vermişti

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, İdlib’e karşı operasyon sinyali vermiş ve daha önceki operasyonlarda da ifade ettiği gibi ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ diyerek İdlib harekatının sinyalini vermiş oldu.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5230268/tekrar-darbe-olacagi-soylentilerine-cumhurbaskani-erdogandan-yanit-geldi