5 kişinin öldüğü otobüs kazasında 7 yaşındaki çocuk korku dolu anları anlattı

İstanbul'da meydana gelen trafik kazasında 5 kişi hayatını kaybetti, 25 kişide yaralandı. Yaralılardan 3'ü çocuk olmak üzere 10 kişinin sağlık durumunun ciddi olduğu bildirildi. O anları anlatan 7 yaşındaki Yunus Efe Zurnacı, "Kaza anında otobüsün camları patladı. İnsanlar çok kötü durumdaydı. Herkes kazada yaralanmıştı. Ortam çok karışıktı. İnsanlar, otobüsten çıkmak için can havliyle kendisini dışarı atmaya çalışıyordu." dedi.

Şoför Uyumuştu

Karabük'ten İstanbul'a seyir halinde olan yolcu otobüsünün şoförünün uyuduğunu söyleyen Yunus Efe Zurnacı, "Ablam, kaza esnasında uyuyordu. Onu uyandırdığımda eline telefonunu aldı. Şoför uyuya kaldığından dolayı otobüs, kendi kendisine duvara çarptı. Kaza anında ben uyanıktım. Ablam cam kenarında oturuyordu. Ben koridor tarafındaydım. Kaza esnasında yere düştüm. Ayağa kalkarak ablamın elinden tutup çıkardım. Daha sonra ambulansla hastaneye götürüldük. Kazada, otobüsün bütün camları patladı. Koltuklar yerinden çıktı. Viraj gibi bir yer ile bir de duvar vardı. Şoförün kafası önüne eğik olduğundan ve uyuduğundan dolayı duvara çarparak kaza yaptık." şeklinde konuştu.  

Ablası Ağır Yaralandı

Kazada babasını başka bir numaradan arayarak 'Baba beni kurtar' sözleriyle yardım isteyen Yunus Efe Zurnacı'nın ablası kazada ağır yaralandı. Efe'nin ablasının boynunda, bacaklarında ve belinde kırıklar olduğu öğrenildi. Kızının ve oğlunun yaralandığı kaza ile ilgili açıklamalarda bulunan baba Erdoğan Zurnacı, otobüs firmasından kimsenin arayıp sormadığını söyleyerek sitem etti. Baba Zurnacı, çocuklarının tedavisinin doktorlar tarafından yapıldığını ve kızının sağlık durumundan endişe ettiğini de dile getirdi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5230274/5-kisinin-oldugu-otobus-kazasinda-7-yasindaki-cocuk-korku-dolu-anlari-anlatti