Fikret Orman: Gökhan Gönül Artık Ailemizin Mensubudur

Beşiktaş'ta geleneksel bayramlaşma töreni Vodafone Arena Stadı'nda yapıldı. Kongre üyeleri ile bir araya gelen Başkan Fikret Orman, konuklarla tek tek bayramlaştıktan sonra basın memsuplarının gündeme ait soruların yanıtladı.

Başkan Fikret Orman'ın açıklamaları şu şekilde:

"Gökhan Gönül artık ailemizin bi parçasıdır"

"Zor günlerden geldik. Boş tribünlere karşı oynadık. O zor günlerden aydınlık günlere geliyor Beşiktaş. 3 senedir futbolda kadro yapılanması yapıyoruz, nakış gibi işliyoruz. Gökhan milli takımın önemli bir oyuncusu. Bizim de beğendiğimiz bir oyuncu. Gökhan'ı çok istiyorduk. Takımımızda görmekten Beşiktaşlılar olarak mutluyuz. Bu dakikadan sonra Gökhan bizim ailemizin bir mensubudur. Ailemize seçmiş olduğumuz oyuncuların hepsi pırlanta gibidir. Gökhan'la alakalı polemik olacak durumlarda herkesin karşısında Beşiktaş'ı bulacağını bilmesini isterim. Biz Gökhan'ı Fenerbahçe'nin kaptanı olduğu için değil önemli bir oyuncu olduğu için aldık. Çok sevdiğim bir oyuncuyu transfer etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Transferdeki en büyük pay Transfer Komitesi Başkanı Umut Güner'le, Emre Kocadağ'ın payı var."

"Gomez'le görüşmelere başlayacağız"

"Gomez'le görüşmelere başlayacağız. Kalmasını istiyoruz ama B planımız da var. Beşiktaş'ın tek şansı alternatifi Gomez değildir, alternatiflerine de bakıyoruz. Gomez bu süreci uzatarak bizim de o sürece uymamızı sağladı."

"Günay'ın gözyaşlarını unutmayacağız"

"Günay, Beşiktaş'ta 3. kaleci olacağına başka bir yerde birinci kaleci olması kariyerine devam etmesi doğru bir şeydi. O gözyaşlarını ben de Beşiktaş taraftarları da unutmaz. Her zaman kalbimizde yeri olacaktır. Yeni takımında başarılar diliyorum."

"Beşiktaş'ta transferi ben yönetiyorum"

"Erdal Torunoğulları geçen dönemde de Dış İlişkiler Sorumlusuydu. Şimdi de öyle. Beşiktaş'ta transferi ben yönetiyorum. Transfer görüşmelerine benimle konuşularak gidilir. Beşiktaş'ta transferde kim hangi noktada başarılı olacağına inanırsam o stratejiyle devam ediyorum. Umut Güner stadın inşaatında da bulunan başarılı bir yönetici. Futbol açısından da Beşiktaş'a katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bir işle alakalı birisini görevlendireceksem Erdal beyi de bir başkasını da görevlendiririm. Bu benim karar vereceğim bir şey. Bu bir ekip işi. Erdal bey bizim can kardeşimiz. Daha evvel de transferden sorumlu yönetim kurulu üyesi değildi. Dış ilişkilerden sorumluydu. Şimdi de aynı. Umut Güner şu anda transferin başında. Biz bir ekibiz. "

"Bu senede şampiyon olacağız"

"8 Temmuz'da takım toplanacak. Eylül'e kadar transfer dönemi var. 2 ay gibi uzun bir süremiz var. Beşiktaş'ın bir kadro yapılanması var. Serdar gitti Gökhan geldi. Bu mevcut kadroyla geçen sene şampiyon olduk. Almaya niyet ettiğimiz oyuncular var. Bizim bütçemiz, ilkemiz ve ahlakımız doğrultusunda olacak şeyler bunlar. Bütçemiz doğrultusunda adım adım geldik, transferler yaptık ve şampiyon olduk. Bu sene de aynısını yapacağız ve inşallah şampiyon olacağız."

"İsteyen her futbolcu gidemez"

"Gökhan Töre çok kabiliyetli bir oyuncu. Gitmesini ben istemiyorum açıkçası. Biz zaten Gökhan'ı satmak için almadık. Ama ciddi bir teklif olursa değerlendiririz. Şu anda istediğimiz seviyede değil teklifler. Atiba'nın, Sosa'nın Gökhan Töre'nin, Oğuzhan'ın da sözleşmeleri var. Bir oyuncuya git dediğinizde gitmiyor. Ama oyuncu ben gideceğim diyor. Nereye gidiyorsun. Sözleşmeler çift taraflı. Beşiktaş bir huzur yuvasıdır. Huzurun bozulmasına da ben müsaade etmem."

"Quaresma'yı çok seviyoruz"

"Performansının iyi olması hoşuma gidiyor. Quaresma iyi çocuk. Ben de Beşiktaşlılar da onu çok seviyor. Takımını daha iyi yerlere getirsin. Sakatlık olmadan da bize gelsin. Bizim onunla daha yapacak çok işimiz var. Şampiyonlar Ligi'nde önemli işler yapacak. "

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5230300/fikret-orman-gokhan-gonul-artik-ailemizin-mensubudur