Sağlık Bakanlığı 8 bin 845 sözleşmeli personel alımı yapacak

Sağlık Bakanlığı tarafından resmi gazetede yayınlanan personel alımı ilanına göre Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre ÖSYM tarafından yapılacak olan merkezi yerleştirme ile 8 bin 845 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak. Sağlık personellerinin ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyinde eğitim görmüş olmaları gerekiyor.

KPSS puanına göre atama yapılacak

Sözleşmeli sağlık personeli alımı için ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden KPSS-2019/7 Tercih Kılavuzu yayınlanacak. Lisans düzeyinde tercih yapacak olan adaylar 2018 KPSS lisans sınavı, ortaöğretim düzeyinde tercih yapacak olan adaylar 2018 KPSS ortaöğretim sınavı, önlisans düzeyinde tercih yapacak olan adaylar ise 2018 KPSS önlisans sınavı sonuçlarına göre tercihlerini gerçekleştirecek.

Başvurular 13 Aralık tarihinde başlayacak

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları 13 Aralık tarihinde başlayacak 19 Aralık tarihinde sona erecek. Adaylar ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini girerek işlemlerini gerçekleştirebilecek. Elden verilen ya da posta ile gönderilen başvurular kabul edilmeyecek.

Atama yapılacak olan pozisyonlar

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan sözleşmeli personel alımında atama yapılacak olan pozisyonlardan 3 bin 763’ü hemşire, 3 bin 745’i sağlık teknisyeni ve teknikeri, 1091’i ise ebe pozisyonlarında olacak.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5231226/saglik-bakanligi-8-bin-845-sozlesmeli-personel-alimi-yapacak