İmamoğlu çekiliyoruz dedi Bakan hakkı yok diyerek son noktayı koydu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kanal İstanbul işbirliği protokolünden çekilme açıklamasının ardından açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İBB’nin tek taraflı protokolden çekilme hakkı olmadığını söyledi. Bakan Kurum’un İBB Başkanı İmamoğlu’nun protokolden çekilme açıklamasına verdiği yanıt verirken Kanal İstanbul projesinde arsa rantına asla izin verilmeyeceğini de belirttiği öğrenildi.

Tek Taraflı Çekilme Hakkı Yok

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara’da yaptığı açıklamalarda Kanal İstanbul projesine de değindi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kanal İstanbul projesiyle ilgili yaptığı ‘Kanal İstanbul işbirliği protokolünden çekiliyoruz’ açıklamasına yanıt veren Kurum, İBB’nin tek taraflı olarak protokolden çekilme hakkının bulunmadığını söyleyerek bu projede asla arsa rantına izin verilmeyeceğinin de altını çizdi.

Kanal İstanbul Projesinin İçeriği Hakkında Bilgi Verdi

Siyasetin gündem konularından biri olan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İBB Başkanı İmamoğlu’nu sık sık karşı karşıya getiren Kanal İstanbul projesi ile ilgili bilgi veren Bakan Kurum, Kanal İstanbul’un iki yakasında kurulacak olan şehrin akıllı mahalle ve akıllı şehir olarak dizayn edileceğini böylelikle Kanal İstanbul projesi ile İstanbul’a trafiği, sosyal donatı ve yeşilliği ile nefes aldıracak olan iki akıllı şehri halka armağan edeceklerini belirtti.

Ekrem İmamoğlu Ne Demişti?

Kanal İstanbul projesine karşı olduklarını her defasında belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu proje ile ilgili yaptığı son açıklamada, kendilerinden önceki yönetimin imzaladığı protokolden çekileceklerini belirtmişti. Ocak ayının ilk haftasında Kanal İstanbul Çalıştay’ını yapacaklarını belirten İmamoğlu, süreci devam eden araştırmaların olduğunu ve bu konuyla ilgili Çarşamba günü açıklama yapabileceğini söylemişti.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5232999/imamoglu-cekiliyoruz-dedi-bakan-hakki-yok-diyerek-son-noktayi-koydu