Muğla'da yemekten zehirlenen 40 kişi hastaneye kaldırıldı

Muğla'nın Marmaris ilçesi Armutalan Mahallesi'nde bulunan aynı zamanda catering şirketi olarak hizmet veren bir yemek şirketinde yemek yiyen ve aralarında öğrenciler ile inşaat işçilerinin de bulunduğu öğrenilen 40 kişi zehirlenme belirtileri ile Marmaris Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Gıda zehirlenmesi teşhisi konuldu

Mide bulantısı ve kusma şikayetleri ile hastaneye gelen 40 kişi daha 22'si tedavi edildikten sonra taburcu edildi. 18 kişinin ise hala Marmaris Devlet Hastanesinde acil serviste tedavilerinin devam ettiği öğrenildi. Hastalara gıda zehirlenmesi teşhisi konulurken aynı yerden yemek yedikleri ortaya çıktı.

Sayının artmasından endişe ediliyor

Bugün öğlen yemeği menüsünde tavuk ve köfte bulunan gıda firmasının yaklaşık 200 kişiye yemek ver diye Bu nedenle zehirlenme vakalarının artış gösterebileceği öğrenildi. İlçe Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, yaşanan zehirlenme olayının ardından hastaneye gelerek vatandaşlarla görüştü. Kaymakamın daha sonra da zehirlenen hastaların sağlık durumuna ilişkin hastane yetkililerinden bilgi aldığı öğrenildi.

Şikayetçi olmak için karakola gittiler

Hastanede tedavisi tamamlanan bazı hastalar ise taburcu olduktan sonra şikayetçi olmak üzere karakola gitti. Aynı olayın 3 yıl önce yine yaşandığı ve firmadan yemek yiyen bir grup vatandaşın zehirlenerek hastanelere kaldırıldıkları öğrenildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5233589/muglada-yemekten-zehirlenen-40-kisi-hastaneye-kaldirildi