Bizimkiler dizisinin usta oyuncusunun hastalık nedeni yürek burktu

Türk sinema ve tiyatrosunun usta isimlerinden Uğurtan Sayıner, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı Cemil karakteri ile tüm Türkiye'nin kalbine taht kurmuştu. Sevilen sanatçı, dün rahatsızlığından dolayı hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Usta oyuncuyu hastanede ziyaret etmesi için İzmir Kültür ve Turizm İl Müdürü Murat Karaçanta'ya, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından talimat verildi. Murat Karaçanta, usta oyuncuyu hastanede ziyaret ettikten sonra sağlık durumu hakkında bakanlığı bilgilendirdi.    

Rahatsızlığının Nedeni Yetersiz Beslenme

Usta oyuncunun sağlık durumu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı, "Bizimkiler dizisinde canlandırdığı Cemil karakteri ile bir döneme damgasını vuran usta oyuncu Uğurtan Sayıner, İzmir Kültür ve Turizm İl Müdürümüz Murat Karaçanta tarafından tedavi gördüğü İzmir Eşrefpaşa Hastanesi'nde ziyaret edilmiştir. Yetersiz beslenmeden dolayı rahatsızlanan usta sanatçının, genel sağlık durumu bir hafta içerisinde normale dönecektir. Ayrıca usta sanatçıya, Covid-19 şüphesinden dolayı test yapılmıştır. Bu testin sonucu ise iki gün sonra çıkacaktır." ifadelerine yer verdi.   

Çok Memnun Kaldı

Usta sanatçıya Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un geçmiş olsun dileklerini ileten ve bakanlık olarak her zaman yanında yer alınacağını ifade ettiğini dile getiren Murat Karaçanta, usta sanatçının ziyaretten çok memnun kaldığını ifade etti.

- Canlı Haber, Magazin bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5233728/bizimkiler-dizisinin-usta-oyuncusunun-hastalik-nedeni-yurek-burktu