Yalova Belediyesi'nde muhasebeciden büyük vurgun 20 milyon lirayı alıp kayıplara karıştı

Yalova Belediyesi büyük vurguna sarsıldı. Muhasebe bölümünde çalışan ve isminin R.E olduğu öğrenilen personel belediyeye ait yüklü miktarda parayı alarak ortadan kayboldu. Belediyenin şahısla ilgili şikayetçi olduğu öğrenilirken şahsın aldığı paranın 20 milyon lira olduğu bildirildi.

İşe gitmedi telefonlarını açmadı

Edinilen bilgiye göre Yalova Belediyesi'nde muhasebe servisinde çalışan R.E herhangi bir gerekçe göstermeyerek birkaç gün boyunca işyerine gitmedi. Telefonları aracılığı ile şahısa ulaşılmaya çalışırken şahıs telefonları da açmayınca muhasebe servisi tarafından bir çalışma başlatıldı. Yapılan çalışma sonucunda şahsın belediyeye ait yüklü miktarda parayı zimmetine geçirdiği belirlendi.

Savcılığa suç duyurusunda bulunuldu

Bunun üzerine harekete geçen Yalova Belediyesi Yalova Emniyet Müdürlüğü'ne giderek şahısla ilgili suç duyurusunda bulundu. Belediyenin ayrıca Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu öğrenilirken Yalova belediye başkanı Vefa Salman ise sosyal paylaşım hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Salman sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şahısla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını ve soruşturmanın devam ettiğini duyurdu.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5236440/yalova-belediyesinde-muhasebeciden-buyuk-vurgun-20-milyon-lirayi-alip-kayiplara-karisti