Türkiye’de Sporun Dibine Vuracağınız Yerler!

Bu sayılan sporlar, gerekli tedbirler alındığı ve usulüne göre yapıldığı takdirde tehlikeli olmasının yanı sıra oldukça adrenali yüksek. Yaz tatilinde spor yapmaktan vazgeçemeyenler için alternatif spor dalları bulunuyor. Hem spor yapmanın hem de eğlenmek mümkün.
 

Gökova; bu yaz tatilinizi Gökova’da yapmaya karar verdiyseniz ‘uçurtma sörfü’ yaparak kendinizi gökyüzünde uçarken bulabilirsiniz.
 
Fethiye- Ölüdeniz; Yaz tatillerinde yerli ve yabancı turistlerin tercih listesinin başında olan Ölüdeniz’de 45 dakika ‘yamaç paraşütü’  ile gökyüzünde süzülebilirsiniz.


Kaş; hem doğal güzellikleri hem de yemekleriyle turistlerin ilgisini çeken Kaş’ta, dalış yaparak deniz altını keşfetmek mümkün…


 

Alaçatı; Survivor Serkan’dan da sıkça duyduğunuz ‘sörfü’ yapmak için Alaçatı yolunu tutabilirsiniz…

  

Kekova; Antalya’nın Demre ilçesinde bulunan Kekova’da deniz kanosu aktivitelerinde sizde yer alabilirsiniz.  Dalışın yasak olduğu bölgede kanosu oldukça popüler durumda…
 


Antalya-Köprülü Kanyon; Turizmin merkezi olan Antalya’da bulunan Köprülü Kanyon’da kamp kurup son dönemin en popüler sporlarından olan rafting etkinliklerine katılabilirsiniz.

 


 

Ağrı Dağı; Rivayete göre Nuh gemisinin bulunduğu yer olarak bilinen ve Türkiye’nin en yüksek dağı unvanına sahip olan Ağrı Dağı’na tırmanarak çılgınlığın zirvesine çıkabilirsiniz.

 


 

Kapadokya; İsminden de anlaşılacağı gibi ‘Güzel Atların Ülkesi’ Kapadokya’da at binip eşsiz doğayı gezebilirsiniz.
 


Antalya- Likya Yolu; Antalya’da antik bir yol olan Likya Yolu’da uzun bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Yürüyüşünüzü birbirinden nezih fotoğraflarla ölümsüzleştirin.

 Marmaris; Yaz aylarının vazgeçilmez noktalarından olan Marmaris’te tırmanıştan yürüyüşe birçok etkinliğe dahil olun…


- Canlı Haber, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5236485/turkiyede-sporun-dibine-vuracaginiz-yerler