Katil Ablanın İfadesi Kan Dondurdu!

İzmir Bayraklı’da 18 yaşındaki kardeşi Aysel Okumuş’u bıçaklayarak öldüren evli ve 2 çocuk annesi 32 yaşındaki abla Günay T. verdiği ifade de kan dondurdu. Abla çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.


Bayraklı Fuat Edip Baksi Mahallesi’nde 1627/1 Sokak 41 numarada, evli ve 2 çocuk annesi Günay T., konfeksiyon atölyesinde çalışan kardeşi Aysel Okumuş’la evde sohbet ettikleri sırada tartışmaya başladı ve abla, kardeşini bıçaklayarak öldürdü.  Gürültüyü gören aile fertleri odaya girdiklerinde dehşet görüntüyle karşılaştı. Polis ve sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen Aysel Okumuş kurtarılamadı.


"BÖYLE OLSUN İSTEMEZDİM" 

Polis tarafından sorguya alınan katil abla, Okumuş’un nişanlısından ayrılacağını ve bir sevgilisinin olduğunu söylemesi üzerine aralarında tartışma yaşandığını söyledi. Günay T.’nin de polisteki ifadesinde olayı doğrulayıp, "Mutfakta elimde bıçakla domates doğruyordum. Kardeşimle konuşmaya başladık. Nişanlısından ayrılacağını ve başka bir sevgilisi olduğunu söyledi. Aile fertleri de bu yüzden bana tavır aldı. Bu şekilde yapmamasını söyledim. Banyoya gidip gözlüklerini taktı ve evden çıkmak istedi. Gitmemesini söyledim. İki elimi sıktı. Canım çok yandı. Onun gitmesine engel olmak istedim. Kollarımı tutmak için ikinci kez hamle yapınca, bıçak birden göğsüne saplandı. Ben böyle olmasını istemezdim" dediği öğrenildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5236616/katil-ablanin-ifadesi-kan-dondurdu