Mbaye Diagne'den eski takım arkadaşlarına olay yaratacak suçlamalar

Galatasaray'da forma giydiği sırada yaz transfer döneminin bitmesine sayılı günler kala kiralık olarak Club Brugge takımına gönderilen Senegalli futbolcu Diagne, Belçika basınına Galatasaray ile ilgili olay yaratacak açıklamalar yaptı. Diagne, Het Nieuwsblad gazetesine yaptığı açıklamalarda aynı zamanda Anderlecht’in kendisi ile bir görüşme gerçekleştirmediğini öne sürdü.

Böyle bir görüşme asla olmadı

Senegalli golcü açıklamasında Anderlecht takımının kesinlikle kendisini aramadığını iddia ederken arıcılar koyarak transferi bitirmeye çalıştıklarını öne sürdü. Kendisi ile ya da menajeri ile bir görüşme olmadığını sadece Galatasaray ile görüşme yaptıklarını iddia eden futbolcu, Club Brugge doğrudan menajeri ile temas kurduğu için tercihini buradan yana kullandığını dile getirdi.

Diagne’nin iddialarına yalanlama geldi

Diagne, Anderlecht takımı ile ilgili açıklamalar yaparken kısa süre içerisinde takımın sportif direktörü Michael Verschueren bu iddiaları yalanladı. Futbolcunun menajeri ile yaptıkları görüşmeye dair WhatsApp kayıtları da bulunduğunu belirten sportif direktör, röportajı yapan gazetenin editörüne kayıtların gösterildiğini söyledi.

Galatasaraylı futbolcuları bencil olmakla suçladı

Galatasaray'ın Falcao transferi hakkında açıklamalar yapan Diagne, yönetimin ve taraftarın bu futbolcu için yanıp tutuştuğunu ancak Galatasaray'da herkesin kendine oynadığını dile getirerek futbolcuları bencil olmakla suçladı. Galatasaray'da son ana kadar savaşmaya devam ettiğini söyleyen Senegalli golcü, yeni transfer Falcao'nun takımda işinin zor olacağını öne sürdü.

Sezona başarılı başladı

Club Brugge takımının Galatasaray'dan 3.5 35 milyon Euro karşılığında kiralık olarak aldığı Mbaye Diagne yeni takımında şu ana kadar 50 dakika forma giydi ve 3 gol attı. Oyuncunun bonservisini almak için Club Brugge takımının Galatasaray'a 13 milyon Euro ödemesi gerekiyor.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5237876/mbaye-diagneden-eski-takim-arkadaslarina-olay-yaratacak-suclamalar