Başakşehir’’in Arda Turan kararı açıklandı sözleşme feshedildi

Medipol Başakşehir, futbolcusu Arda Turan’ın sözleşmesini karşılıklı olarak feshettiğini duyurdu. Bir süredir adı Galatasaray transferi ile anılan milli futbolcu Arda Turan’ın forma giydiği Medipol Başakşehir ile yolları ayrıldı.

Başakşehir’den Arda Turan Açıklaması

Medipol Başakşehir’den konuyla ilgili gelen açıklamada, Arda Turan’ın dün Başkan Göksel Gümüşdağ ile görüşme gerçekleştirdiği ve kariyerinde yeni bir sayfa açmak adına izin istediği belirtildi. Başkan Gümüşdağ’ın da Turan’ın bu talebini olumu karşıladığı ve sözleşmenin karşılıklı olarak feshedildiği aktarıldı.

Galatasaray’da Arda Turan Gündemi

Öte yandan Fatih Terim ile arasındaki buzlar eriten Arda Turan’ın eski takımı Galatasaray’a döneceği sık sık spor gündeminde yerini aldı. Son olarak Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz açıklamasında gündemlerinde Arda Turan’ın olmadığını söylemişti. Teknik Direktör Fatih Terim ise Mustafa Başkan’ın bu yorumunu eleştirerek ‘Başkanımızın yerinde olsam Arda için o cümleyi kullanmazdım’ demişti.

Arda Turan Futbolu Galatasaray’da Bırakmak İstediğini Açıkladı

Milli futbolcu Arda Turan ise futbol hayatına Galatasaray’da veda etmek istediğini açıkladı. Bunun için Başakşehir’den izin alan Turan ara transferin son gününe kadar Galatasaray’ı beklemeye başladı. Arda Turan’a saha dışında daha çok ihtiyacı olduğu belirtilen Fatih Terim’in transferi onaylaması halinde Başkan Mustafa Cengiz’in de kararını değiştirmesinin söz konusu olduğu belirtiliyor.

Ara Transferde Saracchi ve Onyekuru Kiralandı

Ara transfer döneminde takımı gençleştirmeyi öncelik olarak belirleyen Galatasaray, Mariano ve Nagatomo ile yollarını ayırdı. Saracchi ve Onyekuru ise kiralandı. Fatih Terim’in dönmesine sıcak baktığı Arda Turan’ın şimdilik teknik heyetin önceliğinde olmadığı öğrenildi.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5239091/basaksehirin-arda-turan-karari-aciklandi-sozlesme-feshedildi