Aldatıldığını Öğrenenler Karar Verirken Sağlıklı Düşünmeli

İlişkinizin eskisi kadar mükemmel olmadığını ve eşinizin sizi aldattığını hissettiğiniz halde nasıl davranacağınızı bilmiyorsanız, bu konuda uzman önerilerine kulak vermenizde fayda var.

Acele Tepki Vermeyin

Öncelikle eşinize çok acele tepki vermeyin. Unutmayın ki olaya bakış açınızı duygularınız yoğun şekilde etkileyecektir. Nasıl bir tepki vereceğinizi zihninizde çok iyi değerlendirmeli ve eşinizin son bir şans için yalvarmaları karşısında vereceğiniz kararda acele etmemelisiniz. Bu tip hallerde en iyi taktik zamandır. Acele bir karar vermektense, biraz zamana bırakmak daha iyidir. Düşünmek için süre isterken beklenmedik bir olayla karşı karşıya olduğunuzu, zihninizin çok karışık olduğunu ve yalnız kalmaya ihtiyacınız olduğunu söyleyebilirsiniz.

İkinci Şans Doğru Karar mı?

Sizi aldatan eşiniz, sizden ikinci bir şansı mutlaka isteyecektir. Ona ikinci bir şans verip vermeme kararını verirken çok iyi düşünmeli kesinlikle acele etmemelisiniz. Çünkü onu affedecekseniz bunun altında yatan neden çok önemlidir. Onu gerçekten sevdiğiniz için mi yoksa ilişkinizde bir koz olarak kullanmak için mi affettiğiniz bu noktada çok önem arz ediyor. Eşinizi çok sevdiğiniz için onu affettiğinizi düşünseniz dahi en azından kendinizi aldatıp aldatmadığınızın farkına varmak için terapi almayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Kararınızda Çocuklar Etken Olmasın

Aldatılan eşlerin ayrılma kararı alamamasında en büyük etkenlerden biride çocuklardır. Ancak çocukların arzuladığı bir arada yaşayan ama sürekli münakaşa eden anne ve babalar değil, huzurlu bir yuvadır. Şu bilinmelidir ki huzursuz bir yuvada büyüyen çocukların, yetişkinlik dönemlerinde çok ciddi problemlerle karşı karşıya kalma olasılığı yüksektir. Bu nedenle yeniden birlikte olma kararının alınmasında çocuklar kesinlikle etken olmamalıdır.

İlk Aşamada Geri Adım Atın

Aldatılan eşler, ilk aşamada aşırı tepki vermek yerine geri adım atmalı ve kendilerine sağlıklı düşünmeleri için zaman vermelidirler. Değerlerini göz ardı etmeden sağlıklı bir değerlendirmenin ardından karar vermeli ve kararları olumlu olursa bunu kesinlikle koz olarak kullanmamalıdırlar.

- Canlı Haber, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5240128/aldatildigini-ogrenenler-karar-verirken-saglikli-dusunmeli