ABD Baskısından Kurtulmak İçin Finans Şirketi Kuruyor

WhatsApp ve Instagram uygulamaları bünyesinde olan sosyal medya devi Facebook, (Facebook Financial) adlı yeni bir finans şirketi kurmayı hedefliyor.

Sosyal medya platformu, ilk aşamasında Facebook Pay ve WhatsApp Pay ödeme servislerini bu şirket üzerinden yönetmiş olacak ve servislerin daha aktif bir şekilde kullanılması sağlanacak.

DAHA ÇOK ALIŞVERİŞ VE ÖDEME İMKANI OLACAK

Facebook CEO'su Zuckerberg; F2’nin kurulmasıyla alakalı yapmış olduğu açıklamada, çok heyecanlı olduğunu bir kez daha söyledi.

Zuckerberg, bu şirket sayesinde Facebook çatısı altında yer alan uygulamaların içinde daha çok alışveriş ve ödeme işlemi hayata geçmesini beklediklerini dile getirdi.

DEVLET BASKILARINDAN ARTIK TAMAMEN KURTULMUŞ OLACAK

F2, Facebook’un üzerinde önemli bir yükü daha kaldırmış olacak. Facebook'un ödeme servisleri her ülke tarafından kabul edilmemekte olup şirketin üzerinde büyük bir baskı oluşmakta.

Bu sebeple yeni kurulacak olan finans şirketi, bütün bu işlemleri üstlenerek Facebook'u rahatlatmış olacak.

Facebook, geçtiğimiz sene kendi kripto para birimi olan Libra'yı hayata geçirmek istemiş, fakat başta Amerika olmak üzere birçok ülkeden büyük tepki almıştı.

Yeni kuracağı finans şirketin başına, Facebook’un Libra operasyonu yöneten David Marcus'u getiren Facebook, fırsat bulduğu anda kripto para birimi Libra'yı devreye alacak.

- Canlı Haber, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5240688/abd-baskisindan-kurtulmak-icin-finans-sirketi-kuruyor