İsrail Başbakanı Netanyahu'dan Paris Yürüyüşüyle İlgili Erdoğan'a Cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Paris yürüyüşüne katılımını, “Gazze’de 2 bin 500 kişiyi katletmek suretiyle bir devlet terörü estiren bu zatın el sallamasına nasıl bakıyorsunuz? Hangi yüzle oraya gitti anlamakta zorlanıyorum. Bir defa siz o katlettiğiniz yavruların hesabını verin” eleştirmişti. İsrail Başbakanı Netanyahu, ABD yanlı İsrail lobisi AIPAC’ın liderleriyle bir araya geldiği toplantıda Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi.

Toplantıda açıklama yapan Netanyahu, “Utanç verici yorumlar uluslararası topluluklar tarafından reddedilmeli. Teröre karşı mücadele ancak ahlaki açıklık tarafından yol gösterilirse başarı sağlanabilir” dedi.

Netanyahu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini yeni duyduğunu ifade ederek, “Erdoğan, Hamas’ın şehirlerimize fırlattığı füzelere karşı vatandaşlarımızı korumamamızı sebep göstererek ‘İsrail Paris’teki yürüyüşte temsil edilmemeliydi’ demiş” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise İsrail Başbakanı Netanyahu’nun da katıldığı yürüyüşle ilgili olarak, “Netanyahu oraya ne cesaretle gider anlamıyorum. Sen önce öldürdüğün çocukların, kadınların hesabını ver” demişti.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5240986/israil-basbakani-netanyahudan-paris-yuruyusuyle-ilgili-erdogana-cevap