Galatasaray'da 22 gündür sakat olan Falcao'nun sakatlık raporu ortaya çıktı

Transfer sezonunun son döneminde Galatasaray tarafından büyük umutlarla ne kadar transfer edilen Radamel Falcao, aşil tendonunda ki sorun nedeniyle biri Şampiyonlar Ligi olmak üzere 5 maçta forma giyemedi. Kolombiyalı futbolcunun sakatlığı hakkında Galatasaray'dan yapılan net bir açıklama olmadı.

Galatasaraylı taraftarlar merak ediyor

Galatasaraylı golcü Sivas maçından sonra Real Madrid karşısında da sahaya çıkmayınca Galatasaraylı taraftarlar akıbetini merak etmeye başladı. Kariyerinde 878 günü sakat olarak geçiren Kolombiyalı golcünün sakatlık raporu da ortaya çıktı.

Sadece 180 dakika sahada kaldı

Galatasaray forması ile ilk kez Kasımpaşa karşısında sahaya çıkan Radamel Falcao, ilk golünü Kasımpaşa karşısında atmıştı. Fakat Süper Lig'de 8 haftanın sonu gelmesine rağmen yıldız futbolcunun toplam forma giydiği süre 180 dakika oldu. Falcao’nun sakatlık raporunda, koşu egzersizlerinden sonra sürekli sakatlık yaşadığı, bacağında güç kaybı yaşadığı sabah uyandığında hassasiyet kaybı olduğu ifade edildi.

 Aşil tendonunda sorun olabilir

Radamel Falcao'nun sakatlandığı belirlenmesi için doktorlar defalarca tahlili yaptı ancak herhangi bir sakatlık ortaya çıkmadı.  Fakat yine de tedbir amaçlı yıldız futbolcu oynatılmamıştı. Futbolcunun sakatlık raporunda yer alan verilerin aşil tendonu ile ilgili olduğu belirtildi. Şimdi Galatasaray yönetimi ve teknik heyeti Radamel Falcao'nun aşil tendonunda bir sorun olması ya da kronik sakatlık ihtimali karşısında büyük sorun korku yaşıyor.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5241796/galatasarayda-22-gundur-sakat-olan-falcaonun-sakatlik-raporu-ortaya-cikti