Son Dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Okullar açılacak mı? Sorusunu Cevapladı

Son Dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarının ‘’okullar açılacak mı? ‘’sorusuna cevap verdi. Okullarının açılma konusunda cevap veren Bakan Koca, ‘Okulların 21 Eylül’de açılmasından yanayız. Muhtemelen kademelendirme tarzında olur.  Gerektiğinde uzaktan, online, hibrit gibi yöntemlerde olabilir.’ Şeklinde cevap verdi. Bilim Kurulu Toplantısı sonucu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir buçuk ayda en yüksek vaka oranına ulaşıldığını belirterek virüse karşı tedbirli olma konusunda bir kez daha kurallara uyma konusunda vatandaşı uyardı. Ayrıca Bakan Koca, ‘Okullar açılacak mı?’ konusunda soruları cevapladı.

21 Eylülde Okulların Açılmasından Yanayız

Bakan Koca, okulların açılması sorusuna ise 21 Eylül’de açılmasından yana olduğunu söyledi. Koca, ‘’Milli Eğitim Bakanımızla birlikte özellikle eğitimle ilgilenen Halk Sağlığı ekibi Bilim Kurulu ile iletişim içindeyiz. 21 Eylül’de okulların açılması yana yaklaşım içindeyiz. Muhtemelen kademelendirme tarzında olur.’ Şeklinde açıklama yaptı.

Gerektiğinde Uzaktan, Hibrit, Karma Gibi Yöntem Olabilir.

Sağlık Bakanı Koca, önümüzdeki haftalarda net bir karar ile okulların açılması konusunda bilgi verileceğini,  bazı sınıfların belli bir şekilde başlaması gerektiğini ve genel olarak 21’inde okulların açılması konusunda kararda olduklarını belirtti. Gerektiğinde ise uzaktan, Hibrit, karma gibi yöntemlerle de olabileceğini belirterek yine de 21’inde okulların açılmasından yana olduklarını açıkladı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5242108/son-dakika-saglik-bakani-fahrettin-koca-okullar-acilacak-mi-sorusunu-cevapladi