Bakan Pakdemirli’den çiftçilere müjdeli haber

Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirliçiftçilerin yüzünü güldürecek açıklamalar yaptı. Malak, çiğ süt, kırsal kalkınma ve tohum fidan desteği adı altında bu yıl çiftçilere 284 milyon lira destek sağlanacağını Duyuran bakan Pakdemirli, tarımsal destek ödemeleri ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Ödemeler kimlik numarasına göre yapılacak

Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli üreticilere mayıs haziran dönemi için 148 milyon liralık çiğ süt desteği ödemesi yapılacağını belirtti. Ödemelerin T.C. kimlik numarasına göre yapılacağını belirten bakan Pakdemirli, kimlik numarası 4,6,8 olan üreticilere 8 Kasım 2019 saat 18.00’dan sonra ödemelerin yapılacağını belirtirken, kimlik numarası 0 ve 2 olan üreticilere ise 15 Kasım 2019 günü saat 18.00’dan sonra ödemelerin yapılacağını söyledi. Bakan Pakdemirli açıklamasının devamında ise bu gün ve ayın ortasında yapılacak olan ödemelerle birlikte 2019 yılının ocak ayından bu yana süt üreticilerine toplam 915 milyon lira ödeme yapılmış olacağını ifade etti.

Çiftçilere 284 milyon liralık destek

Bakan Pakdemirli açıklamasının devamında 2018 yılı ikinci dönem malak desteği kapsamında 3 bin 645 yetiştiriciye 2,2 milyon lira, sertifikalı tohum ve fidan üretimi için 12 firmaya 2,9 milyon lira ve kırsal kalkınma desteği adı altında 5 bin 261 kişiye ise 131 milyon lira ödeme yapılacağını belirtti. Çiftçilerin bu ödemeleri ise bu akşam hesaplarına geçirilecek. Yapılacak olan destek ödemeleri ile birlikte bir hafta içinde çiftçilere toplam 284 milyon liralık ödeme yapılacak. Bakan Pakdemirli yapılacak olan bu ödemelerin çiftçilere hayırlı olmasını diledi.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5242508/bakan-pakdemirliden-ciftcilere-mujdeli-haber