Bakırköy Adliyesi'nde koronavirüs vakası! 5 mahkeme karantina altında

Bakırköy Adliyesi’nde görev yapan bir yazı işleri müdürünün koronavirüs testi pozitif çıktı. Bakırköy Adliyesi’nde ki bu ilk koronavirüs vakasının ardından 5 mahkemenin karantinaya alındığı bildirildi.

Personele 14 Gün İdari İzin Verildi

Bakırköy Adliyesi 5. Sulh Ceza Hukuk Mahkemesi’nde görev yapan yazı işleri müdürünün koronavirüs testi pozitif çıktı. Bu bilginin Bakırköy Adliyesi’ne ulaşmasıyla birlikte mahkemeyle irtibatı bulunan bütün personele 14 gün idari izin verildi. Birçok mahkemeninde karantinaya alınarak virüsün yayılmaması için gerekli tüm önlemlerin alındığı bildirildi.

İlçe Sağlık Müdürlüklerine Müracaat Edecek

Bakırköy Adliyesi 5. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü N.G.’ye yapılan koronavirüs testi pozitif çıkınca N.G., karantinaya alınarak tedavisine başlandı. Bakırköy Adliyesi’ndeki bu ilk koronavirüs vakasından sonra hareketli dakikalar yaşandı. Bakırköy Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanlığı tarafından alınan bir kararla 5. Sulh Hukuk Mahkemesi ile irtibatı olan 6. ve 10. Sulh Hukuk Mahkemeleri, 34. Asliye Ceza Mahkemesi ve 2. Sulh Ceza Hakimliği’nde görev yapmakta olan bütün personel tedbir amaçlı 14 gün idari izne çıkarıldı. Yukarıda bahsi geçen mahkemeler, tedbir amaçlı olarak karantinaya alındı. Bu mahkemelerde görev yapan bütün hakim ve personelin ise kesinlikle İlçe Sağlık Müdürlüklerine müracaatta bulunması gerektiği ilgili her personele bildirildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5244005/bakirkoy-adliyesinde-koronavirus-vakasi-5-mahkeme-karantina-altinda