Sesi Çok Güzel Yarışması Yeni Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Sibel Can yakında ulusal bir kanalda yayınlanacak olan bir ses yarışmasında keşfettiği 19 yaşındaki Mutlu Kaya'yı kendi elleri ile Diyarbakır'dan İstanbul'a getirdi. Ses yarışmasının ön elemelerinde son 9 kişi arasında kalmayı başaran Mutlu Kaya'nın kim olduğu ise şimdiden merak konusu oldu.

Fox Tv ekranında çok ses getirecek bir yarışma başladı. Sibelcan, Sertab Erener ve Gökhan Türkmen'in jürisinde yer aldığı Sesi Çok Güzel yarışmasında heyecan dolu dakikalar yaşanıyor. İşte Sesi Çok Güzel yarışması ile ilgili detaylar..

Sibel Can'ın yeni keşfi Mutlu Kaya kimdir? Diyarbakır'da bir okulun kantininde çalışan 19 yaşındaki Mutlu Kaya’yı bizzat kendi elleri ile almak için hiç üşenmeden Diyarbakır'ın yollarını tuttan Sibel Can nasıl bir cevaher buldu? Pek yakında ekranlarda izleyeceğimiz ’Sesi Çok Güzel’ adlı ses yarışmasının ön elemelerinde son 9'a kalan Mutlu Kaya, Sibel Can ile birlikte İstanbul'a döndü.

Sesi Çok Güzel Mutlu Kaya'nın performansı...

Ergani’ye gelen Sibel Can, ulusal bir kanalda yakın zamanda yayınlanacak olan kendisi, Sertap Erener ve Gökhan Türkmen’in juri üyeliğini yapacağı ’Sesi Çok Güzel’ adlı ses yarışmasının ön elemelerinde son 9’a kalan Mutlu Kaya’yı çalıştığı okulun kantininde ziyaret etti. Sibel Can’ı okul kantininde karşılarında gören öğrenciler büyük şaşkınlık ve mutluluk yaşarken, Can daha sonra Kaya’nın Fatih Paşa Mahallesi’ndeki evine giderek annesi Hanım Kaya ile bir süre sohbet etti. Sibel Can, anne Kaya ile sohbet ederken, "Artık kızınız bana ait. O gerçekten büyük bir yetenek. Mutlu’yu İlk dinlediğimde ’işte budur’ dedirten bir ses ile karşılaştım. Ona sahip çıkarak elimden gelen tüm desteği vereceğim" dedi.
 

Sibel Can, ziyaretin ardından Mutlu Kaya’yı da yanına alarak İstanbul’a hareket etti.

Yarışmanın formatı diğer ses yarışmalarından çok farklı. Daha önce başka kanallarda yayınlanan ses  yarışmalarında adaylar yarışmaya başvuru yaparken, 'Sesi Çok Güzel' yarışması çok farklı bir yol izliyor. Juri üyelerine yapılacak ihbarlar sonrası, ihbar edilen yarışmacılarının şehirlerine, evlerine, işyerlerine giderek onları dinleyecek ve beğendikleri takdirde takımlarına alacaklar.

 ERGANİLİ MUTLU KAYA 'NIN HİKAYESİ

Yarışmanın ilk bölümünde Sibel Can , Diyarbakır'dan gelen 'sesi çok güzel' ihbarına yanıt verip Ergani ilçesine gitti. Mutlu Kaya bir ilköğretim okulunun çay ocağında çalışıyordu. Sibel Can 'ı karşısında bulunca şaşkına döndü.
 
Üniversiteyi kazanmasına rağmen maddi olanaklar yüzünden okumaya gidemeyen Mutlu Kaya , fakir bir ailenin kızı. 8 çocuk doğuran annesiyle birlikte evleri olmadığı için evli olan ablalarının evinde yaşıyorlar.
 
Tek bir odada yatıp kalkan Mutlu ve ailesinin hikayesi izleyen herkesi derinden sarstı. Mutlu Kaya'nın Sibel Can'ın teklifini kabul edip İstanbul'a gelmeye karar verdiği anda söylediği 'Benim elbisem ve ayakkabım yok' sözü üzdü.

Çevresi tarafından sesi güzel olduğu söylenen kişiler, her an bir yakını tarafından yarışma için ihbar edilebilirler. Gerek çekingenliği, gerek şartları nedeniyle yarışmalara katılmayan, katılmaya cesaret edemeyen ama sesinin çok güzel olduğunu düşünenler için, sadece ayağına kadar gelen juriyi etkilemek kalıyor.

Müzik dünyasının dev isimleri FOX’ta buluşuyor. Türk sanat müziğinin kraliçesi Sibel Can, pop müziğin ikon ismi Sertab Erener ve son dönemin gözde şarkıcısı Gökhan Türkmen’in jüride olacağı programı ödüllü oyuncu emre karayel sunacak. Usta sesler, en güzel sesleri keşfetmeye geliyor!
 
Sibel Can, Sertab Erener ve Gökhan Türkmen ilk hafta Yarışmacılarını seçmek için Diyarbakır, İzmit, İstanbul, İzmir ve Sivas’a seyahat ettiler.
 
Yarışmacıların hayat hikayeleri ve performansları stüdyoda hem hüzünlü hem de mutlu anlara sahne oldu. 5 farklı ilden gelen yarışmacılar, Göksun Çavdar Orkestrası eşliğinde performanslarını sergilediler.
 
Sertab Erener’in İzmit’te yolda yürürken tesadüfen bulduğu yarışmacı Umut Akkavaklar büyük bir sürprizle karşılaştı. Ergani’den yarışmaya katılan Mutlu Kaya ise güzelliğiyle izleyenleri büyüledi.
 
İlk bölümün finaline kalan yarışmacılar arasında birinciyi uzlaşmaya vararak seçmek zorunda olan jüri üyeleri, karar odasından sürpriz bir kararla çıktılar.Ünlü Sanatçı Sertap Erener, özel bir televiyon kanalında yayınlanacak "Sesi Çok Güzel" yarışması seçmeleri için Siirt'e geldi.Erener,...

 Ünlü Sanatçı Sertap Erener, özel bir televiyon kanalında yayınlanacak "Sesi Çok Güzel" yarışması seçmeleri için Siirt'e geldi.

Erener, juri üyeliği yapacağı program için Siirt Güzel Sanatlar Lisesi'nde yatılı okuyan Hakkarili  öğrenci  Şehriban Duman'ı yarışmacı olarak seçti.

Lisenin yurdunda, Duman ve babası Veysel Duman ile bir araya gelen Erener, genç kızın büyük bir yetenek olduğunu söyledi.

Erener, bağlama çalarak kızıyla beraber şarkı söyleyen baba Duman'a, "Artık kızınız bana ait. O gerçekten büyük bir yetenek. Şehriban'ı ilk dinlediğimde 'işte budur' dedirten bir ses ile karşılaştım. Ona sahip çıkarak elimden gelen tüm desteği sunacağım" dedi.

Sunuculuğunu Emre Karayel'in yapacağı yarışmanın 15 Nisan'da ilk bölümüyle ekrana geleceğini belirten Erener, her jürinin, Türkiye ve komşu ülkelerde yetenek avına çıkacağını ve il il dolaşıp, iyi sesleri seçeceğini kaydetti.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5244036/sesi-cok-guzel-yarismasi-yeni-bolum-ne-zaman-yayinlanacak