Bayram sonrasına kadar hafta sonu sokağa çıkma yasakları devam edecek! Cumhurbaşkanı açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleştirilen koronavirüs gündemli kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunuyor.  Koronavirüs tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısı sona erdi. İşte kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları…

‘Ölü ve Vaka Sayımız Her Geçen Gün Azalıyor’

Türkiye’nin koronavirüs test sayısında 1 milyona doğru ilerlediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ölüm ve vaka sayısında da her geçen gün azalma yaşandığını ifade etti. İyileşen hasta sayısının vaka sayısını geçmesinin önemli bir dönem olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı, koronavirüste Ramazan ayı sonunda çifte bayram yapmayı umut ediyoruz dedi.

1-2-3 Mayıs’ta Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan herkesin merakla beklediği 3 günlük sokağa çıkma yasağını da duyurdu. Erdoğan, 1 Mayıs gecesi saat 24.00’da başlayacak olan sokağa çıkma yasağının 3 Mayıs 24.00’a kadar devam edeceğini duyurdu. Ayrıca hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasaklarının bayram sonrasına kadar devam edeceğini de belirtti.

Cuma Günü Marketler Açık Olacak

1 Mayıs Cuma günü sokağa çıkma yasağı kapsamında marketlerin saat 09.00-14.00 arasında açık olacağını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye için tünelin ucundaki ışığın gözründüğünü sözlerine ekledi. Koronavirüs salgınının ardından hayatı normale döndürmeye yönelik kapsamlı bir program hazırlandığını söyleyen Cumhurbaşkanı, Ramazan Bayramı sonuna kadar hafta sonları sokağa çıkma yasaklarının devam edeceğinin altını çizdi.

'Dünyanın Her Yerindeki Kardeşlerimize Sahip Çıktık'

Koronavirüs salgınının başladığı ilk günden bugüne kadar dünyanın her yerindeki vatandaşlarımıza sahip çıkıldığını söyleyen Erdoğan, yurt dışında yerleşik olmayan eğitim, umre veya kısa süreli seyahat için bulunan yaklaşık 40 bin vatandaşın Türkiye'ye getirildiğini ve bu vatandaşlarımızın ilk olarak karantinaya alındığını ve sağlıklı olduklarından emin olduktan sonra evlerine gönderildiğini ifade etti. Öte yandan İsveç'te koronavirüs salgınına yakalanan ve kronik hastalığı olan Emrullah Gülüşken'in kızı Leyla Gülüşken'in çağrısına kayıtsız kalınmadığını ve dün sabah havalanan ambulans uçak ile İsveç'te tedavisi yapılmayan Emrullah Gülüşken'in Türkiye'ye getirildiğini söyleyen Erdoğan, bu kardeşimizi sağlıklı bir şekilde inşallah evine göndereceğiz dedi.

Türkiye 55 Farklı Ülkeye Destek Verdi

Koronavirüs salgını karşısında dünyanın en gelişmiş olan ülkelerinin bile çaresiz kaldığı yerde Türkiye'nin dostlarına destek verecek seviyeye ulaştığını ve 55 farklı ülkeye salgınla mücadele amaçlı destek verildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin dost ve kardeş toplumlara umut olduğunu söyledi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5245287/bayram-sonrasina-kadar-hafta-sonu-sokaga-cikma-yasaklari-devam-edecek-cumhurbaskani-acikladi