Sokağa çıkma yasağı ilan edilecek mi? İletişim Başkanı açıkladı

Türkiye’de vaka sayısı arkan yeni tip koronavirüs salgınından dolayı günlerdir konuşulan sokağa çıkma yasağı iddialarına İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan açıklama geldi. Altun iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Son günlerde koronavirüs salgını dolayısıyla OHAL ilan edileceği, seyahatlerin kısıtlanacağı ve sokağa çıkma yasağı uygulanacağı gibi gündeme gelen iddialarla ilgili açıklama yapan İletişim Başkanı Altun tüm bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Türkiye'deSokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak Mı?

Çin'de ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan koronavirüs salgını Türkiye'ye de sıçradı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son yaptığı açıklamada Türkiye'deki vaka sayısının 47 olduğu duyuruldu. Ülkede vaka sayısının artmasının ardından özellikle sosyal medya üzerinden yayılan iddialarda sokağa çıkma yasğaı uygulanacağı OHAL ilan edileceği ve seyahat kısıtlaması getirileceği gibi bazı söylentiler gündeme geldi. Söz konusu iddialara İletişim Başkanı Fahrettin Altun açıklık getirdi. Altun son yaptığı açıklamada ortaya çıkan sokağa çıkma yasağı ve OHAL gibi iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

İletişim Başkanı Altun'dan Açıklama

Ortaya çıkan iddialar sonrasında açıklama yapan Bakan Altun, sokağa çıkma yasağı uygulanacağuı, OHAL ilan edileceği ve seyahat kısıtlaması getirileceği şeklindeki iddiaların asla gerçeği yansıtmadığını tüm dünya geneline yayılan ve Türkiye'de de görülen bu salgınla Cumhurbaşkanımız liderliğinde verilen ve vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliğinin korunduğu bu mücadele kapsamında vatandaşın özgürlüğünü de koruma sorumlulukları olduğunu ifade etti.

Türkiye'de Koronavirüs Vakası 47'ye Yükeldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün gece saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda koronavirüs vakasının 47'ye yükseldiğini duyurduğu görüldü. Türkiye'de henüz yeni tip koronavirüse bağlı can kaybı yaşanmazken koronavirüs salgınına yakalanan vatandaşların sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisi verildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5246196/sokaga-cikma-yasagi-ilan-edilecek-mi-iletisim-baskani-acikladi