Twitter kırmızı listede aranan terörist Mazlum Kobani'ye mavi tık verdi

ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter'ın verdiği skandal karar, Türk Kullanıcılardan büyük tepki çekti. Daha önce ABD Başkanı Donald Trump'ın daha sık sık övdüğü, PKK/YPG'nin sözde komutanı Mazlum Kobani'ye Twitter yönetimi tarafından resmen onay verildi ve hesabı mavi tıklı oldu.

Terörist kırmızı liste de aranıyor

Şahin Cilo veya Mazlum Kobani gibi farklı kod adları ile bilinen ve gerçek ismi Ferhat Abdi Şahin olan teröristi daha önce terörist başı Abdullah Öcalan da manevi evladı olarak tanıtmıştı. Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından en çok aranan teröristler listesinde 2015 yılının Ekim ayından bu yana yer alan terörist, kırmızı kategoride 9 sırada bulunuyor. Teröristin başına 4 milyon lira para ödülü konulmuş durumda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye tepki göstermişti

Daha önce TRT ortak yayınında bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mazlum Kobani kod adlı teröristin kırmızı bültenle aranan bir terörist olduğunu ve bir an önce Amerika'nın bu adamı Türkiye'ye teslim etmesi gerektiğini söylemişti.

Birçok saldırının Faili

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan terörden arananlar listesinde 4 milyonluk para ödülü ile kırmızı kategoride yer alan terörist Mazlum Kobani, Hakkari kırsalında terör örgütü tarafından düzenlenen birçok saldırının baş faili olarak biliniyor. Şırnak, Diyarbakır, Van ve Hakkari başsavcılıkları tarafından terörist hakkında çıkarılmış daimi arama kararı bulunuyor. Teröristin Suriye’nin El Malikiye nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5246221/twitter-kirmizi-listede-aranan-terorist-mazlum-kobaniye-mavi-tik-verdi