Son Dakika: Fahrettin Koca, 4 ilimize uyarıda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter hesabında yaptığı paylaşımda,  temaslı kişilerin koronavirüs vakasına çok çabuk dönüşmesi oranının mayıs ayına kıyasla 1,3 kat arttığın söyleyerek Şanlıurfa, Ankara, Diyarbakır ve Gaziantep’i örnek gösterdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son dönemde artan Türkiye’deki vaka sayısına dikkat çekti. Twitter hesabında koronavirüs vaka artışıyla ilgili yeni bir veri paylaşan Koca,  temaslı kişilerin pozitif vakaya dönüşme oranının 1,3 arttığını söyledi. Fahrettin Koca, Ankara, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep illerini uyararak artış olduğunu açıkladı.

Maske, Mesafe, Temizlik Uyarısında Bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabında yapmış olduğu paylaşımla mayıs ayına göre vaka sayılarının 1,3 kat arttığını açıkladı. İller bazında artış örnekleri, Şanlıurfa 1,7, Ankara 1,6, Diyarbakır 1,4, Gaziantep 1,3 oranında artış olduğu konusunda uyarıda bulunarak vakaların bu illerde çoğaldığını açıkladı.

Covid-19 Viral Enfeksiyondur

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca diğer yandan ise covid-19’un viral bir enfeksiyon olduğunu ve riske karşı sıkı tedbirler alınması gerektiğini belirtti.

Bakan Koca,’ koronavirüs viral enfeksiyondur. Akciğerlerde zatürre dediğimiz şiddetli iltihaplanma olur. İltihaplanma kana yeteri kadar oksijen taşımasını ve karbondioksitin atılmasını önler. Bu sebeple nefes almak güçleşir. Covid-19 zor bir hastalıktır. Riske karşı tedbirli olun’ notuyla herkesi hastalığı karşı korunması yönünde uyardı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5249266/son-dakika-fahrettin-koca-4-ilimize-uyarida-bulundu