Üniversiteli iki kız kardeş şehir içi otobüste darp edildi

Konya'da yaşanan olayda, 20 yaşındaki Aleyna I. ile ablası 84 numaralı otobüste seyahat ederken bir kadınla tartıştı. Aleyna I. ve ablasını, tartıştıkları kadının babası O.Y. darp etti. Üniversiteli iki kız kardeşe ağız dolusu küfürler eden adam, genç kızların evini kurşunlamakla tehdit etti. Kolunda ve yüzünde morlukların oluştuğu Aleyna I., savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Kasten Vurdu

Şehir içi otobüsünde yaşadığı dehşeti anlatan Aleyna I., "Evimize gitmek için 84 numaralı şehir içi hattına bindik. F.Y. ismindeki kadın, bilmediğim bir nedenden ötürü aniden kalkarak vücudumun sol tarafına ve bacağıma kasten vurdu. O esnada telefonum yere düştü. Ancak telefonumda herhangi bir hasar olmadı. Yerden telefonumu aldıktan sonra 'hanımefendi' diye seslendim. Bana baktığı zaman kendisine 'Çarptınız. Özür dileseydiniz.' dedim. O da 'Görseydim özür dilerdim. Bilip bilmeden konuşarak konuyu uzatıyorsun. Egonuzu anlayabiliyorum.' şeklinde bağırarak yanıt verince ben de 'Karşınızda hayvan yoktur. Bağırmayın." dedim. Daha sonra kadın, üzerime yürüyerek saçlarımı çekmeye başladı. Kolumla yüzümü kapattığım esnada kolumu darp etti. Daha sonra kadının babası olan O.Y. adlı şahıs, 'Ne yapıyorsun?' dedikten sonra dudağıma yumruk attı. Dudağım, yumruk darbesinden sonra kanamaya başladı. Benden sonra kardeşime de vurmaya kalkıştı. Çevredekiler araya girerek kardeşime vurmasını engelledi. Bize, ağız dolusu küfür ettikten sonra evimizi kurşunlamakla tehdit etti. Bizi, araya giren vatandaşlar kurtardı. Otobüsten inerek hastaneye gidip darp raporu aldık. Daha sonra savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Ben, olay esnasında hiç kimseyi tehdit etmedim." şeklinde konuştu.  

Adalete Güvenmek İstiyoruz

Darp edilen genç kızların ablası Burcu I.'da, "Kardeşlerimi belediye otobüsünde darp ettiler. Burası dağ başımı. Bu şahıs, herkesin içerisinde kardeşlerime hakaret ettikten sonra gözaltına alınıyor. Ancak daha sonra serbest bırakılıyor. Bu olayın yasal takipçisi olacağız. Kardeşlerime yaptıklarını yanına bırakmayacağız. Otobüsten görüntüler geldikten sonra kimin haklı, kimin haksız olduğu ortaya çıkacak. Adalete güvenmek istiyoruz. Savcılarımızın gerekeni yapacağından şüphemiz yoktur." dedi.   

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5249366/universiteli-iki-kiz-kardes-sehir-ici-otobuste-darp-edildi