Fatih Terim Milli yapmadı iddiasına Vedat Muriç'ten yanıt geldi

Yeni sezonun başında Çaykur Rizespor'dan Fenerbahçe'ye transfer olan Vedat Muriç, sarı-lacivertli takım ile sahaya çıktığı 9 maçta 5 gol attı. Fenerbahçe'nin son oynadığı Konyaspor karşılaşması sonrası önemli açıklamalar yapan Vedat Muriç, Fatih Terim'in kendisini milli takıma kabul etmediği iddialarına da yanıt verdi. Takımın kazanmasının kendisinin gol atmasından çok daha önemli olduğunu söyleyen Vedat Muriç, çok yetenekli futbolcular ile beraber oynadığını ve onların kendisine katkı sağlamasının avantaj olduğunu dile getirdi. Fenerbahçe'nin sürekli hücum düşünen bir takım olduğunu söyleyen Kosovalı golcü, sadece kendisinin değil her forvetin ne kadar çok destek görürse o kadar gol atabileceğini ifade etti.

Rakiplerde Fenerbahçe'ye karşı ekstra motivasyon oluyor

Fenerbahçe'nin rakiplerinin kendisine karşı daha fazla önlem aldığını ve Fenerbahçe'ye karşı da ekstra motivasyonla sahaya çıktığını söyleyen Kosovalı Yıldız, kendisinin de Çaykur Rize’de oynarken Fenerbahçe maçlarına daha motive bir şekilde çıktığını dile getirdi. İlk günden beri tarafların kendisini bağrına bastığını söyleyen Vedat Muriç, onların güvenini boşa çıkarmamak için elinden geleni yapacağını söyledi.

Evrak işlemleri uzayınca kendi ülkemin milli takımını tercih ettim

Fenerbahçe'nin yıldızı Vedat Muriç, aynı zamanda milli takım ile ilgili olarak gündeme gelen iddialara da yanıt verdi. Kendisinin A milli takım için değil U21 milli takımı için Abdullah Ercan tarafından izlendiğini söyleyen Vedat Muriç, evrak işlemlerinin uzadığını bu nedenle de Kosova A Milli Takımı'ndan teklif gelince orayı tercih ettiğini dile getirdi.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5250726/fatih-terim-milli-yapmadi-iddiasina-vedat-muricten-yanit-geldi