İdlib’de Türkiye Rusya ortak devriyesi ne zaman başlıyor? Bakan açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib’deki ateşkes kararı alınan ve Rusya ile imzalanan mutabakat sonrasında yapılan görüşmelerle ilgili bilgi verdi. Hazırlanan metnin iki tarafça imzalandığını ve yürürlüğe girdiğini söyleyen Akar, İdlib’de ilk uygulamanın 15 Mart tarihinde M4’te yapılacak olan ortak devriyeyle başlayacağını belirtti.

Milli Savunma Bakanı Akar’dan Açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye ve Rusya arasında imzalanan mutabakat sonrasında Rusya ile yapılması gereken devriyeler ve çalışmalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Akar’ın yaptığı açıklamada, bölgede Rusya ile müşterek koordinasyon merkezlerinin kurulacağını ve buradaki faaliyetlerin ortak yönetileceğini aktardı.

Ateşkesin Kalıcı Olması Hedefleniyor

İdlib'de Rusya ile gerekli olan koordinasyon merkezlerinin kurulacağını ve iki ülkenin buradaki faaliyetleri beraber yöneteceğini belirten Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib'deki ateşkesin kalıcı olmasını hedeflediklerini söyledi. Bu kapsamda Türkiye'in üzerine dşen tüm görevleri yerine getirdiğini söyleyen Akar, Rusya'nın da bu konuda yapıcı yaklaşım içinde olduğunu ifade etti. İdlib'de göçün durduğunu söyleyen Akar, geri dönüşlere dair de çok güzel emraler olduğunu ifade etti. M4'te yapılacak olan ortak devriyeler ile bölgedeki ateşkesin kalıcılığına katkı sağlanmış olunacağını belirtti.

Ayrıntılar Geliyor...

 

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5251594/idlibde-turkiye-rusya-ortak-devriyesi-ne-zaman-basliyor-bakan-acikladi