Eşinin spermiyle ölüyordu

ABD'nin Maryland eyaletinde yaşanan ve bilim adamlarını şoka soka olayda, bir kadın eşiyle yaşadığı cinsel ilişkinin ardından fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan tetkiklerin neticesinde kadının fenalaşma nedeninin eşinin spermi olduğu öğrenildi. Kadının fenalaşma nedeni karşısında doktorlar şok oldu.

46 yaşında olan bir kadın, eşiyle yaşadığı cinsel ilişkinin ardından birden fenalaşarak Baltimore'de bulunan Sinal Hastanesi'nin yoğun bakım servisine müracaat etti. Kadının şikayetleri ise baş dönmesi, terleme, ishal, ellerde ve ayaklarda kaşıntı semptomlarıydı.

Kesin Tanı Koyamadılar

Kadın, hastaneye ilk müracaat ettiğinde doktorlar sepsisten şüphelense de yapılan tetkiklerin ardından anafilaksik şok yaşandığı kanısına vardılar. Ancak doktorlar, kadının rahatsızlığına tam olarak bir tanı koyamadılar.

Penisiline Alerjisi Varmış

Bunun üzerine kadının eşiyle bir görüşme gerçekleştiren doktorlar, kadının eşinin bakteriyel enfeksiyondan dolayı penisilinin farklı bir çeşidi olan antibiyotik nafsilin kullandığını öğrendiler. Yine kadının eşiyle yapılan görüşmede doktorlar, eşinin herhangi bir şeye alerjisi olup olmadığını sordular. Adam, eşinin penisiline alerjisi olduğunu söyleyince doktorlar durumu anladılar. Adamın kullandığı penisilin türü ilaç, cinsel ilişki esnasında sperm yoluyla kadının sağlık durumunu etkilemişti.

Tedavisi Yapıldı

Kadın ve eşi penisilinden uzak dursa da adamın kullandığı penisilin türü ilacın vücut sıvısı yoluyla kadına etki edebileceğini düşünememişler. Ölümden kıl payı dönen kadının tedavisi durum öğrenildikten sonra rahatlıkla yapıldı. Kadın, hastaneden taburcu edilirken de doktorlar, eşinin kullandığı antibiyotikler bitene kadar cinsel ilişkiye girmemeleri yönünde tavsiyede bulundular.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5252909/esinin-spermiyle-oluyordu