ABD Başkanı Trump'ın koronavirüs raporunda Türkiye detayı

ABD Başkanı Donald Trump Çin’de başlayan ve bütün dünyaya yayılmaya devam eden Kovid-19 Konusunda Beyaz Saray'da Sağlık Bakanı Alex Azar, Pence ve sağlık yetkililerinin de katıldığı bir basın toplantısı düzenledi.

Türkiye detayı dikkat çekti

Trump'ın düzenlediği basın toplantısı sırasında elinde bulunan kağıtta koronavirüs ile mücadelede en iyi hazır ülkeler yer aldı. Türkiye'nin de koronavirüs ile mücadelede en iyi hazırlanan ülkeler arasında yer alması dikkatlerden kaçmadı.

Virüsle mücadele için 2,5 dolar fon

Koronavirüs konusunda kongre ile yakından çalıştıklarını ve iki parti arasında ortak bir ruh oluştuğuna inandığını belirten ABD Başkanı Donald Trump, coronavirüs ile mücadele için kongreden iki buçuk milyar dolar fon istediklerini bunun yeterli olduğunu düşündüklerini dile getirdi. Demokratların bundan çok daha fazlasını istediğini belirten Donald Trump, ne kadar para harcamak uygunsa o kadar para harcayacaklarını dile getirdi.

Çin'de hastalığın yayılması azaldı

Donald Trump toplantı sırasında Çin devlet başkanı ile görüştüğünü belirterek çok çalıştıklarını ve Çin'in bildirdiği rakamları güvenilir olduğunu ifade etti. Trump açıklamasının devamında Çin'de hastalığın yayılmasını bir nebze de olsa azaldığını dile getirdi.

Koronavirüse grip muamelesi yapın

Amerikan halkına da coronavirüs konusunda çağrıda bulunan Donald Trump, Coronavirüse grip muamelesi yapılması gerektiğini belirterek ellerin yıkanması gerektiğini zorunlu oldukça kimseyle tokalaşmamak gerektiğini ve etraflarında soğuk algınlığı ya da nezle belirtisi gösteren kişiler görünce hemen uzaklaşılması gerektiğini dile getirdi.

ABD'de 60 koronavirüs vakası görüldü

ABD Sağlık Bakanlığı ise basın toplantısında yaptığı açıklamada şu anda kadar ABD'de 60 koronavirüs vakası görüldüğünü dile getirdi. Virüsün daha da yayılmasını engellemek zorunda olduklarını söyleyen Sağlık Bakanı, ABD'de daha çok vakanın olmasının beklendiğini ifade etti.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5256024/abd-baskani-trumpin-koronavirus-raporunda-turkiye-detayi