İstanbul'da Bu Görüntülere Yasak Geldi! Askere Gidecekler İmza Atacak

Konvoy olarak ve toplu uğurlama artık yasaklandı, askere gidenleri sadece birinci derece akrabaları yolculayacak. Asker adayları yeni düzenlemeye göre artık taahhütname imzalayacak.

Normalleşme döneminde otobüs terminalleri olsun, caddeler hatta, sokaklarda çok sık olarak karşılaşılan askere uğurlama törenleri, artık tarihe karışıyor.

Vaka sayıları düşmemesi üzerine yeni tedbirler alınırken asker uğurlama törenlerine bir düzenleme İstanbul İl Hıfzıssıhha Kurulu'ndan geldi.

Alınan karara göre, konvoy ve toplu uğurlama yasaklanırken askere gidenleri sadece birinci derece yakın akrabaları uğurlayabilecek.

İstanbul İl Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs salgından dolayı yeni önlemler aldı

Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir başkanlığında olağanüstü toplanan kurul, resmi internet sitesinde yapmış olduğu duyuruyla asker uğurlama törenlerine kısıtlama getirildiğini, konvoy ve toplu uğurlamanın ise yasaklandığını belirtti.

Askere gidecekler artık taahhütname imzalayacak

Askere gidenler sadece birinci derece yakın akrabaları uğurlayacak. Eğlence yapılmayacak ve asker yükümlüsü bu kurallara uyacağına dair taahhütname imzalamış olacak.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5256569/istanbulda-bu-goruntulere-yasak-geldi-askere-gidecekler-imza-atacak