Arda Turan: Paraların Karşılığını Vereceğim

Barcelona'nın Atletico Madrid'den kadrosuna kattığı Arda Turan, geride kalan altı ayı değerlendirdi, yeni takımındaki durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. FIFA'nın koyduğu yasağın kalkmasının ardından dördü lig, üçü kupa olmak üzere yedi maçta forma giyen yıldız futbolcu, bu karşılaşmalarda iki asist yaptı, performansı beğeni kazandı.

'ORTA SAHA, FORVET FARKETMEZ'

Katalan radyosu RAC1'e konuşan Arda, "Kulüp benim için büyük bir para ödedi ve bu bana ne kadar güvendiklerini gösteriyor. Ben de elimden geleni yapacağım. Farklı pozisyonlarda görev alıyorum. Gerek orta saha gerek forvet... İkisinde de kendimi iyi hissediyorum ve yararlı olmaya çalışıyorum. Dünya tarihindeki en iyi takımlardan bir tanesinin parçası olmak istiyorum" dedi.

'KİRALIK GİTMEYİ DÜŞÜNMEDİM'

Arda Turan şöyle devam etti: "Uzun bir bekleyişin ardından tekrar sahada olduğum ve futbol oynadığım için çok mutluyum. Altı ay oynamadığım süre içinde sıkı çalıştım. Hiç bir zaman bu süre içinde bir başka takıma kiralık olarak gitmeyi düşünmedim. Takımdaki herkes bana yardımcı oluyor ve kendimi evimde hissetmem için ellerinden geleni yapıyor".

'DÜNYANIN EN İYİSİ BARÇA'

Barçalı futbolcu, "Ligin durumu henüz belli değil. Bir şeyler söylemek için erken. Atletico Madrid de Real Madrid de önlerindeki tüm maçlarını kazanabilecek kapasiteye sahipler. Ancak bence Barcelona, dünyanın en iyi oynayan takımı. Eğer sizin biraz kaliteniz varsa uyum sağlamak kolay oluyor ve bundan büyük keyif alıyorsunuz" diye konuştu.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5258112/arda-turan-paralarin-karsiligini-verecegim