Koronavirüsün kol gezdiği Ankara’da asker uğurlama törenleri devam ediyor

Koronavirüs salgınının etkisini sürdürdüğü günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da tepkisini çeken asker uğurlama törenleri ısrarla devam ediyor. Son olarak Ankara’da kaydedilen görüntülerde sosyal mesafenin hiçe sayıldığı asker uğurlama töreni gerçekleştirildi ve uğurlama sırasında çoğu kişinin maskesiz olduğu görüldü.

Polis Müdahale Etti

Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi’nde gerçekleştirilen asker uğurlama törenlerinde koronavirüs tedbirleri umursanmadı. Akşam saatlerinde AŞTİ ‘den aileleri ve yakın dostları tarafından görevlerine uğurlanan askerler için tören düzenlenirken söz konusu törenlerde yoğun bir kalabalık meydana geldi. Peronlarda ve terminal önünde yapılan eğlencede askerlerin omuzlara alınarak havaya atıldığı ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı görüldü. Duruma müdahale eden polis ekipleri ise eğlenceleri sonlandırdı.

Maske Takmadılar

Söz konusu eğlence anlarında görevine uğurlanan askerlerden birinin sıra halinde eğilerek yol yapan yakınlarının sırtında yürüdüğü görülürken sosyal mesafe kurallarının tamamen ortadan kalktığı törenlerde pek çok kişinin maske kuralına da uymadığı görüldü.

Yolcular ve Otobüs Şoförleri Tepki Gösterdi

Son dönemde koronavirüs vakalarının hızla artışa geçtiği illerimizin başında gelen Ankara’da kaydedilen bu görüntüler herkesi şaşırtırken terminalde gerçekleştirilen kontrolsüz eğlence anları yolcular, otobüs şoförleri ve AŞTİ çalışanlarının da tepkisine neden oldu. Olaya müdahalede bulunan polis ekiplerinin peronlarda gezerek megafonla anonslarda bulunduğu ve tepki çeken eğlenceleri sona erdirdiği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Net Talimat

Uzmanlar ve yetkililer tarafından gelen tüm uyarılara rağmen maskesiz ve mesafesiz asker uğurlamalarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geride bıraktığımız günlerde bu konuyla ilgili bir açıklama yapmış ve ‘Valime de söyledim, böyle bir uğurlama olduğu anda toparlayın götürün dedim’ şeklindeki sözlere yer vermişti.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5258359/koronavirusun-kol-gezdigi-ankarada-asker-ugurlama-torenleri-devam-ediyor