MSB açıkladı harekat bölgesine sızmaya çalışan 32 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Barış Pınarı Harekatı bölgesine sızma girişiminde bulunan 32 teröristin komandolarımız tarafından öldürüldüğü belirtildi. Kahraman komandolarımızın Barış Pınarı bölgesinin güneyine sızma girişiminde bulunan PKK/YPG’li 32 teröristi öldürdüğü açıklaması yapıldı.

Harekat Bölgesine Sızmaya Çalıştılar

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bugün Barış Pınarı Harekatı bölgesinin güneyine sızma eğiliminde bulunan 32 PKK/YPG’li terörist kahraman komandolarımız tarafından öldürüldü. 

Türk Ordusu Teröristlere Nefes Aldırmıyor

Türkiye, Suriye’nin İdlib kentinde başlattığı Bahar Kalkanı Harekatı’nda başarılı bir şekilde ilerlerken yurt içi ve yurt dışında da terörist unsurlara nefes aldırmıyor. Türk ordusu İdlib’de mücadelesine devam ederken Barış Pınarı bölgesine sızmaya çalışan 32 teröristin öldürüldüğü bilgisi paylaşıldı.

Barış Pınarı Harekatı

Barış Pınarı Harekatı 9 Ekim 2019 tarihinde Suriye’nin Kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetleri ile Milli Suriye Ordusu tarafından tek taraflı özerklik ilan etmek isteyen Suriye Demokratik Güçleri’ne karşı başlatılan sınır ötesi harekattır. Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek amacıyla başlatılan bu harekat uluslararası güçler tarafından kınandı. 22 Ekim 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin Suriye Demokratik Güçleri’nin sınır bölgesinden ve Tel Rıfat ile Menbic’den 30 kilometre uzağa çekilmesi için ateşkes sürecinin 150 saat daha uzatılmasına ve Soçi Mutabakatı kapsamında anlaşmaya varıldı. Bununla birlikte Rusya askeri polisi ile Suriye Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı olan sınır muhafızlarının harekat alanının dışında kalan alana girmesi kararına varıldı. 23 Ekim 2019 tarihinde ise Türkiye Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Barış Pınarı Harekatı’nın sona erdiği duyuruldu. 29 Ekim tarihinde Rusya, Suriye Demokratik Güçleri’nin harekat bölgesinden çekildiğini duyurdu.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5258714/msb-acikladi-harekat-bolgesine-sizmaya-calisan-32-terorist-olduruldu