Diyanet İşleri Başkanlığı 15 uzman yardımcısı alımı yapacak

Diyanet İşleri uzman yardımcısı alımı ilanı resmi gazetede yayınlandı. Diyanet İşleri Başkanlığının yapacağı alımları başvuru yapmak isteyen adayların en az lisans düzeyinde 4 yıllık dini yüksek öğrenim mezunu olmaları gerekiyor. Ayrıca başvuru yapacak adayların 2018 ya da 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme sınavına girmiş ve en az 60 puan almış olmaları şartı aranıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı ilanına 35 yaşını doldurmamış adaylar başvuru yapabilecek.

Başvuruları internet üzerinden yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından aranan şartları taşıyan adaylar "dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi" internet adresi üzerinden 7-20 Ocak 2020 tarihleri arasında başvuru formunu doldurarak başvurularını yapacak. Yapılan başvurunun onaylanması için adaylar daha sonra istenen belgelerle birlikte herhangi bir il ya da ilçe müftülüğüne şahsen başvuru yapacak.

KPSS sıralamasına göre adaylar sınava alınacak

Başvuru yapan adaylar arasından KPSS puan sırasına göre kadro sayısının 20 katına kadar aday sınava girmeye hak kazanacak. Adayların sınava girebilmeleri için 23-27 Ocak 2020 tarihleri arasında 80 lira sınav ücreti ödemeleri gerekiyor. Sınav başvuru formunu doldurduktan sonra adaylar ödeme ücretini internet adresi üzerinden sadece kredi kartı da banka kartı ile yapabilecek. Başvuru ücretini yatırmayan adaylar sınava girme hakkını kaybedecek. Ayrıca başvurusu geçersiz sayılan adaylara da sınav ücreti iade edilmeyecek.

Sınav 22 Ocak'ta Ankara'da yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı sınavı test usulünde 22 Ocak tarihinde Ankara'da gerçekleştirilecek. Adayların yazılı sınavda geçmiş puan ve üzeri alırsa en yüksek adaydan başlanarak atama yapılacak kadro sayısının üç katı kadar aday sözlü sınava çağrılacak. Sözlü sınav tarihi ise henüz açıklanmadı.

- Canlı Haber, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5258935/diyanet-isleri-baskanligi-15-uzman-yardimcisi-alimi-yapacak