İdlib’de hava saldırıları devam ederken binlerce kişi Türkiye sınırına kaçıyor

Suriye İdlib kendinde Esad rejiminin sabah saatlerinde düzenlediği hava saldırısı sonucunda 20 sivilin hayatını kaybettiği 50 sivilinde yaralandığı öğrenildi. Esad rejimine ait olduğu öğrenilen savaş uçaklarının bu sabah saatlerinde İdlib’de ikisi Pazar yeri olmak üzere çok sayıda yerleşim yerine saldırı düzenlediği öğrenildi. Düzenlenen saldırılarda 20 sivilin hayatını kaybettiği öğrenilirken 50 sivilin yaralandığı aktarıldı.

Saldırı Sabah Başladı

Sabah saatlerinde başladığı belirtilen hava ve kara saldırılarının yanı sıra İdlib Savunma Kaynakları’ndan alınan bilgilere göre, Rusya’nın hava saldırılarında el-Bera köyünde 4, Belyün köyündeki saldırılarda ise 8 sivilin hayatını kaybettiği belirtildi.

20 Sivil Öldü, 50 Sivil Yaralandı

İkisi Pazar yeri olmak üzere çok sayıda yerleşim yerine havadan ve karadan saldırılar düzenlediği öğrenilirken rejim güçleri ve Rusya’nın saldırıları sonucunda aralarında çocuklarında bulunduğu toplamda 20 sivilin hayatını kaybettiği 50 sivilinde yaralandığı öğrenildi.

Okulu Hedef Aldılar

Öte yandan Rusya tarafından Bara köyüne düzenlediği saldırıda ise bir okul, bir fırın ve bir caminin hedef alındığı aktarıldı. Alınan bilgilerde bombalı saldırının devam ettiği aktarılırken ölü sayısında artış olmasından endişe duyuluyor.

Türkiye Sınırına Kaçıyorlar

Alınan son verilere göre, rejim güçleri ile Rusya tarafından gerçekleştirilen saldırılar sonucunda son bir hafta içinde toplamda 25 bin sivilin Türkiye sınırına yakın olan bölgelere kaçtığı belirlendi.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5259753/idlibde-hava-saldirilari-devam-ederken-binlerce-kisi-turkiye-sinirina-kaciyor