İran’da koronavirüs can almaya devam ediyor! Toplam bilanço 1433’e yükseldi

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan koronavirüs, komşu İran’da günden güne artarak can almaya devam ediyor. Alınan son dakika bilgisine göre, son 24 saat içinde 149 kişi daha hayatını kaybettiği ve toplam vaka sayısının da 19 bin 644’e ulaştığı yönünde. İran’da şimdiye kadar yaşanan can kaybı toplamda 1433’e yükselmiş oldu.

Toplam can kaybı 1433’e yükseldi

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, Çin ve İtalya’dan sonra etkisini en çok komşu İran’da göstermeye devam ediyor. Kötü haberlerin üst üste geldiği komşuda bilanço ağırlaşmaya devam ediyor. Tedbirleri günden güne arttıran İran’dan gelen bir son dakika bilgisine göre, son 24 saat içinde 149 kişinin hayatını kaybettiği, vaka sayısının 19 bin 644’e yükseldiği ve şuana dek toplamda koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısının 1433’ e yükselmiş olduğu belirtildi.

İran Sağlık Bakanlığı açıklama yaptı

14 Mart’ta İran Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs salgınından hayatını kaybedenlerin yaş ortalaması açıklandı. Bakanın yapmış olduğu açıklamada, koronavirüs salgınına yakalananların yaş ortalamasının 54, hayatını kaybedenlerin yaş ortalamasının ise 67 olduğu söylendi. Ülkede koronavirüs yüzünden hayatını kaybeden en küçük hastanın, 3 yaşında lösemi hastası bir çocuk olduğu belirtilmişti.

- Canlı Haber, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5259910/iranda-koronavirus-can-almaya-devam-ediyor-toplam-bilanco-1433e-yukseldi