İçişleri Bakanı Soylu: Ehliyetler ve kredi kartları kimlikteki çipe yüklenecek

Katıldığı bir TV programında kadına şiddetten uyuşturucuyla mücadeleye ve sürücü ehliyetlerine kadar gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Ülkemiz, uyuşturucunun transit geçiş noktasıdır. Avrupa'ya gitmekte olan eroinin yüzde 70'ini biz yakalıyoruz. Avrupa, bizi tebrik etse de hiçbir şekilde destek vermez. Bu önemli bir tehdittir." ifadelerine yer verdi.

Kanalizasyondan Numune Alıyoruz

Okullarımızın etrafında 26 bin kişiden oluşan bir güvenlik çemberi oluşturduk. Ayrıca uyuşturucunun yoğun kullanıldığı şehirlerimizdeki kanalizasyonlardan belli aralıklarla su numenesi alarak uyuşturucu kullanımının artıp artmadığını kontrol etmeye çalışıyoruz.

Kimseye Göz Açtırmıyoruz

Buradan kendimle ilgili bir ihbarda bulunayım. Sadece uyuşturucu satmakta olan kişilere kötü muamele yapılıyor. Uyuşturucuyla mücadelemizde kimseye göz açtırmayarak, uyuşturucu satıcılarına nefes aldırmayarak başarılı olacağız.

Ehliyeti Yanımızda Taşımayacağız

Ehliyetimizi bundan böyle yanımızda taşımamıza gerek kalmayacak. Ehliyet, kimlikteki çipe yüklenecek. Yine kredi kartlarından uygun olanlar da kimlikteki çipe yüklenecek. Elektronik imzayı da kimlikteki çipe yükleyeceğiz.

Kadına Şiddeti Kabul Etmiyoruz

Kadına yönelik şiddeti asla kabullenemeyiz. Aİle içi şiddetin önüne geçebilmek için bütün bakanlarımız seferber oldu. Bu hususta 111 bin personelimize eğitim verdik. Ülkemiz, kadına yönelik şiddetin engellenmesinde dünyaya örnek olacak. Bu konuda doğru yolda ilerliyoruz ve doğru sonuçlar elde edeceğiz. Bugüne kadar 31 bin 800 civarında ihbar aldık. Bu ihbarlaın yarısı doğru çıktı. KADES uygulamasını kadınlarımız indirmeyi ihmal etmesinler.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5261003/icisleri-bakani-soylu-ehliyetler-ve-kredi-kartlari-kimlikteki-cipe-yuklenecek