Karantinada mahsur kalan umreciden yürek burkan çağrı: Cumhurbaşkanım bizi kurtarın

Umre ziyareti için gittiği Suudi Arabistan’da koronavirüs salgını sebebiyle karantinaya alınan yaşlı bir adam sosyal medya hesabından paylaştığı videoyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istedi. Burada bizleri odalara kapattılar diyen Türk vatandaşı, ekmek ve su olmadığını, kantinlerin kapalı olduğunu ve yemekhanelerin iptal edildiğini söyleyerek ‘Kurtar bizi Sayın Cumhurbaşkanım’ ifadelerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çağrı

Orada kendilerine cüzzamlı muamelesi yaptıklarını söyleyen yaşlı adam, kendisinin tansiyon hastası olduğunu ve ilaçlarının bittiğini söylediği görüldü. Paylaştığı videoda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen yaşlı adam, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşını kurtaracak kadar güçlüdür, kurtar bizi Sayın Cumhurbaşkanım’ şeklinde konuştu.

‘Bizleri Odalara Kapattılar’

Umre ziyaretlerini yapmak için 400 Türk vatandaşı ile Suudi Arabistan’da bulunduklarını söyleyen yaşlı adam, burada ibadetlerinin zaman zaman engellendiğini söyledi. Türkiye’ye dönüş hazırlığında oldukları sırada 2 kişiyi kesin tanı olmadan şüpheli olarak uçaktan aldıklarını söyleyen Türk vatandaşı yaşlı adam, kendilerinin de otobüsten indirildiklerini ve odalara kapatıldıklarını ifade etti. Odadan kendilerini mescide dahi almadıklarını söyleyen adam, aç, susuz ve perişan olduklarını söyleyerek Cumhurbaşkanından yardım istedi.

‘Ölüme Terk Edilmiş Mahkumlar Gibiyiz’

Yaşlı adamın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendiği ve yardım çağrısında bulunduğu videoda, Öleceksek de yurdumuzda ölelim. Tedavi olacaksak da yurdumuzda olalım. Biz burada ölüme terk edilmiş mahkumlar gibiyiz. Ne olur Cumhurbaşkanım bizleri buradan kurtarın şeklinde cümlelerle sesini duyurmaya çalıştığı görüldü.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5261481/karantinada-mahsur-kalan-umreciden-yurek-burkan-cagri-cumhurbaskanim-bizi-kurtarin