Görevli olduğu bankanın nakil aracından 4,5 milyon lira çalarak kayıplara karıştı

Ankara'da güvenlik görevlisi olarak bir bankada görev yapmakta olan Ayhan B., mesai arkadaşı A.Ö. ile birlikte özel bir bankanın Vatan Caddesi'nde bulunan şubesine geldikten sonra arkadaşı A.Ö.'yü kısa sürel bir işi olduğunu söyleyerek banka şubesinde bıraktı. A.Ö., bir süre banka nakil aracının park ettikleri yerde olmadığını fark etti. Arkadaşı Ayhan B.'nin de dönmemesinden şüphelenen A.Ö., şirketi arayarak durum hakkında bilgi verdi.

Nakil Aracıyla Kaçtı

A.Ö.'nün kendilerine verdiği bilgiden sonra harekete geçen şirket yetkilileri tarafından olay yerinde yapılan inceleme neticesinde para nakil aracının aynı cadde üzerinde bulunan başka bir bankanın önünde olduğu tespit edildi. Daha sonra olay, polise ihbar edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından yapılan inceleme neticesinde banka para nakil aracının terk edildiği anlaşıldı.

Para Dolu Çanta Yok

Polsi ekipleri tarafından yapılan incelemede içi para dolu çantanın araçta olmadığının tespit edilmesi üzerine görgü tanıklarının ifadesine başvuruldu. Görgü tanıklarının verdiği ifade neticesinde bankanın para nakil aracını çalan Ayhan B.'nin, içi para dolu çantayla abisi Selahattin B.'nin aracına binerek olay yerinden kaçtığı tespit edildi. A.Ö.'nün ifadesini alan pois ekipleri tarafından Ayhan B.'nin yakalanması için başlatılan çalışma sürüyor.   

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5261731/gorevli-oldugu-bankanin-nakil-aracindan-45-milyon-lira-calarak-kayiplara-karisti