Ömer Çelik'ten Beştepe'ye çıkan CHP'li hakkında yeni açıklama

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik CNN Türk'te yayınlanan Hakan Çelik’in sunduğu hafta sonu programına konuk olarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Beştepe'ye giden CHP'li iddiası hakkında konuşan Ömer Çelik, bunu kim ortaya attıysa kim saray yaptı dediyse onun yaptığını söyledi.

Ben kimin yaptığını buldum

Beştepe’ye giden CHP'li iddiası geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin gündemine oturmuş AK Parti bu iddiaları katı bir dille yalanlamıştı. Muharrem İnce'nin Beştepe’ye giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirdiği iddia edilirken Ömer Çelik bu konu hakkında bir kez daha konuştu. İddiaları kimin yaptığını bulduğunu söyleyen Ömer Çelik, Saray yaptı diyenlerin bu iddiayı gündeme getirdiğini belirterek bu konunun henüz kapanmadığını söyledi.

Kadına şiddet olayları

Türkiye'nin yüreğini yakan Ceren Özdemir cinayeti ile ilgili de konuşan Ömer Çelik, kendisinin de çok üzüldüğünü belirterek günlük hayatta cinsiyetçi bir dil kullanıldığını ifade etti. Dilin zihniyetin ürünü olduğunu söyleyen Ömer Çelik, önce dil değiştirmek gerektiğini belirterek bu konuda Türkiye'nin kat edilmesi gereken çok önemli bir mesafe olduğunu ifade etti. Şiddetin sadece fiziki şiddet olmadığını söyleyen Ömer Çelik, önce kültürel ve ahlaki bir hassasiyet gerektiğini dile getirdi. Kanunun sadece sonuçlarla uğraştığını belirten Ömer Çelik İnsanların birbirine olan davranışlarına değiştirmediğini, bir an önce kamusal alandaki kaba kodların değişmesi gerektiğini ve ataerkil kodları değiştirmedik daha sonra oradaki kadın sayısını arttırmanın hiçbir şey değiştirmediğini söyledi. Siyasetin bu değişime öncülük etmesi gerektiğini belirten Ömer Çelik, hayatın her alanını kapsayan bir mesele olduğunu ve çeşitli alandaki bireylerin eğitilmesi gerektiğini söyledi. Bunun bir seferberlik meselesi olduğunu ifade eden Ömer Çelik en önemlisinin bu konuda duyarlılık oluşturmak olduğunu ve sosyal medyanın duyarlılığın artmasında önemli bir rol oynayacağını ifade etti.

- Canlı Haber, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5262727/omer-celikten-bestepeye-cikan-chpli-hakkinda-yeni-aciklama