Atalay Filiz'in Valizi Bulundu!


Seri katil Atalay Filiz’in, 17 günlük firarın ardından yakalanmasının ardından İzmir’de bir menfezde valizi bulundu.

2013 yılında çocukluk arkadaşı Göktuğ Demirarslan (24) ile kız arkadaşı Elena Radchikova (26) planlı bir şekilde öldürdükten sonra ortalıktan kaybolan ve 3 yıl boyunca ismini değiştirerek İstanbul Tuzla’da yaşayan Atalay Filiz, tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı öldürdükten sonra yakayı ele verdi. Fatma Kayıkçı’nın öldürülmesinin ardından inceleme yapan polis, çevrede Furkan Atıl olarak tanınan Atalay Filiz tarafından cinayetin işlendiğini ve valiz içinde ormanlık alana taşınarak atıldığı tespit edildi.

 


Seri katil olarak 17 gün boyunca aranan Atalay Filiz, güvenlik kameralarına elindeki valizleriyle sıkça yakalandı. İzmir’de bindiği bir minibüste yakalanan Filiz’in merak edilen valizleri yanında yoktu. Polisin titiz çalışması neticesinde Filiz’in, kayıp valizlerinden birine ulaşıldı.


MENFEZDEN VALİZ ÇIKTI

 Seri cinayet zanlısı Filiz'in, öğretmeni öldürdükten sonra İzmir Gümüldür'de saklandığı menfezde Filiz'e ait bir valiz ve sırt çantası bulundu. Valizde 'Casuslar' adlı bir kitap, kendisine ait fotoğraflar, laptop çantası, kıyafet, şok aleti, sim kart, CD'ler, bir harddisk, kimlik kaplamaya yarayan laminasyon makinesi, el yazısı ile yazılmış kağıtlar ve çeşitli tarihlere ait gazete kupürleri bulundu. Harddiskte, öldürdüğü ileri sürülen çocukluk arkadaşı Göktuğ Demirarslan (24) onun kız arkadaşı Elena Radchikova (26) ile Filiz'in kayıp sevgilisi Olga Seregina'yla ilgili bir iz aranıyor.

EĞER DOĞRU İSE…

Savcılık, Kayıkçı'nın eşi ve üvey oğlunun da aralarında bulunduğu 10 kişinin bilgi sahibi sıfatıyla ifadesine başvurdu. Üvey oğlu M.K'nin ifadesinde, cinayetten bir gün önce Kayıkçı'nın üzerindeki parayı saydıklarını ve 15 bin lirasının olduğunu söylediği belirtildi. Kayıkçı'nın banka hesaplarını incelemeye alan savcılığın, bu miktarda paranın bankadan çekildiğinin tespit edilmesi halinde, Filiz'in yakalandığı sırada üzerinden çıkan ve kendisine verilen paraya el konulacağı aktarıldı.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5262767/atalay-filizin-valizi-bulundu