Bu liste umut verdi! Türkiye 20. sırada

22 Ocak-1 Nisan arasını kapsayan ülkelerdeki iyileşen sayılarını gösteren grafiğe göre, dünya genelinde koronavirüs hastalığına yakalanan ve iyileşerek sağlığına kavuşan 192 bin 574 hasta bulunuyor. Türkiye ise iyileşen hasta sayılarını gösteren bu listeye 1 Nisan tarihinde 333 kişi ile 20. Sıradan giriş yaptı. Türkiye’nin listede 20.sırada yer alması koronavirüs salgını kapsamında herkes için yeni bir umut ışığı oldu.

Koronavirüs İyileşen Hasta Sayısı Artış Gösteriyor

Çin Vuhan kentinde başlayan ve hızla tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını küresel bir salgın haline gelirken Türkiye dahil birçok ülke bu salgınla baş etmeye çalışıyor. Dünya genelinde koronavirüs bulaşan hasta sayısı 950 bin kişiye dayanırken hastalığı kapıp tedavilerinin ardından iyileşenlerin sayısı da gün geçtikçe artıyor.

Türkiye’de İyileşen 333 Hasta Var

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası 11 Mart 2020 tarihinde görüldü. İlk vakanın görülmesinin ardından tedbirler daha da sıkılaştırılırken ülkemizde vaka ve hayatını kaybedenlerin sayısı hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. Son açıklanan verilere bakıldığında ülkemizde 15 bin 679 vaka tespiti yapılırken 277 kişinin salgın sebebiyle hayatını kaybettiği belirtildi. Ülkemizdeki iyileşen hasta sayısı ise 333 olarak aktarıldı.

Hazırlanan Grafikte İyileşen Hasta Sayısı Zirvesinde Virüsün Merkezi Çin Var

Yeni tip koronavirüs salgınına yakalanan ve tedavilerinin ardından iyileşen kişi sayılarını gösteren grafiğe göre 22 Ocak-1 Nisan arası veriler yer alıyor. Grafiğe bakıldığında dünya genelinde iyileşen hastaların görüldüğü 20 ülke öne çıkıyor. Bu ülkeler arasında virüsün merkezi olan Çin’de, vaka sayısındaki hızlı yükselişine paralel olarak iyileşme sayılarında da yükseklik görülüyor. Virüsün ortaya çıktığı ilk günden bu yana en çok hastanın iyileştiği ülke olan Çin için grafik üzerinde 1 Nisan’a gelindiğinde ülkedeki toplam iyileşen hasta sayısı 76 bin 408 olarak görülüyor.

Türkiye Listede 20. Sırada

Grafikte iyileşen hasta sayısı sırasıyla, Çin, İspanya, Almanya şeklinde ilerlerken ABD listede 8 bin 47 iyileşen hasta sayısıyla 7. sırada yer alırken Türkiye ise hazırlanan grafikte 333 iyileşen hasta sayısı ile 20. sırada yer alıyor.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5263341/bu-liste-umut-verdi-turkiye-20-sirada