Acun Ilıcalı Zuhal Topal'la sofrada yarışmasının fişini çekmek için düğmeye bastı

Tv8'in sahibi Acun Ilıcalı geçtiğimiz yıl FOX TV'de yayınlanan Zuhal Topal’la sofrada programının kendi kanalında yayınlanan Yemekteyiz programının formatını taklit ettiğini iddia ederek dava açmıştı. Acun Ilıcalı'nın başvurusu üzerine yapılan bilirkişi incelemesinin sonucunda karar Acun Ilıcalı lehine çıktı.

Formatın taklit edildiği ortaya çıktı

TV8 ekranlarında Onur Büyüktopçu'nun başarılı sunumuyla yayınlanan Yemekteyiz yarışması kısa süre içerisinde izleyicilerden ilgi gördü ve reyting listelerinde kendini gösterdi. FOX TV bunun ardından düğmeye basarak, yeni bir yemek program yapmaya başladı ve Zuhal Topal'ı sonucu olarak getirdi. Yemekteyiz yarışmasında 5 bireysel yarışmacı yarışırken Zuhal Topal'la sofrada yarışmasında kaynanalar ve gelinler yarışıyordu. Ancak Acun Ilıcalı, Yemekteyiz yarışmasının taklit edildiğini iddia ederek mahkemeye başvurdu.

Bilirkişi raporu ortaya çıktı

Acun Ilıcalı bu konu hakkında yasal haklarını sonuna kadar kullanacağını söylerken mahkemeye başvurmasının yanı sıra Işık Üniversitesi'nin bilirkişi raporu da ortaya çıktı. Hazırlanan raporda formatlarını birbirine ciddi anlamda benzer olduğu belirtilirken Acun ılıcalı'yı sevindirecek bir karar oldu. Mahkeme kararında ise Acun Ilıcalı haklı bulundu ve Yemekteyiz'in taklit edildiği kanıtlandı.

Zuhal Topal’la Sofrada programı yayından kalkacak mı

Acun Ilıcalı'nın aldığı sonuca göre Zuhal Topal’la sofrada programının devam edip etmeyeceği merak konusu oldu. Sosyal medyada herkes bu konu hakkında Zuhal Topal'dan bir açıklama beklerken ünlü sunucudan herhangi bir yorum gelmedi. Hürriyet Yazarı Cengiz Semercioğlu bu konu hakkında köşesinde yeni bir haber paylaştı. Cengiz Semercioğlu yazısından Acun Ilıcalı'nın programı durdurulması için harekete geçtiğini öğrendiğini ifade etti.

- Canlı Haber, Eğlence bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5263571/acun-ilicali-zuhal-topalla-sofrada-yarismasinin-fisini-cekmek-icin-dugmeye-basti