CHP Genel Merkezi koronavirüs nedeniyle kapatılıyor

Son bir hafta içerisinde CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak'a, Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel'e, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'e ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Recep Cengiz'e yapılan yeni tip koronavirüs testleri neticesinde koronavirüs enfekte olduğu tespit edildi. Son bir hafta içerisinde görülen art arda vakaların ardından bir açıklama yapan CHP yönetimi, 14 Eylül tarihi itibariyle genel merkezin kapatılma kararı alındığını ve personelin çalışmalarını evden yürüteceğini duyurdu.

Kemal Kılıçdaroğlu'da Test Yaptırmıştı

CHP yönetiminde peş peşe görülen koronavirüs vakalarının ardından filyasyon çalışmaları kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da koronavirüs testi yapılmış ve test sonucunun negatif olduğu kamuoyuna duyurulmuştu. Partideki koronavirüs salgınının önüne geçebilmek için CHP yönetimi, tedbir olarak 14 Eylül tarihinden itibaren parti genel merkezini kapatma kararı aldı.

CHP Genel Mekezi'nin Açıklaması

CHP Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, "Vaka sayısında görülen ciddi artışın sürdüğü ve günlük olarak açıklanan tablonun gerçeği yansıtmadığı kamuoyu tarafından bilinmektedir. Ülkemizde salgının görüldüğü ilk günden beri kapsamlı öneriler getirmemize ve sürekli uyarılar yapmamıza rağmen halk sağlığının korunması için gerekli tedbirler alınmamıştır. Vaka sayısındaki artışın ve tedbirsizlik halinin göz önünde bulundurulmasıyla CHP Genel Merkezi personelinin 14 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren çalışmalarını evden yürütmesi uygun görülmüştür. Normal çalışma düzenine geçiş tarhiyle ilgili salgının ülkemizdeki seyrine göre açıklama yapılacaktır." ifadelerine yer verildi.  

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5263894/chp-genel-merkezi-koronavirus-nedeniyle-kapatiliyor