Van’da işçi servisine saldırı! Ölü ve yaralılar var

Van Çatak ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından yol çalışması yapan firmanın aracına yönelik saldırı düzenlendi.  Çatak ilçesinde Narlı ile Dalbastı mahalleri arasında meydana gelen saldırı sonucunda ölü ve yararlıların olduğu bilgilerine yer verildi.

2 İşçi Şehit Oldu

Van'ın Çatak ilçesinde yer alan Narlı bölgesindeki Belbuka Yaylasında yol çalışması yürütmekte olan bir firmanın sivil servis aracına PKK'lı teröristler tarafından el yapımı patlayıcı ile saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda 2 işçinin şehit olduğu, 8 işçinin ise yaralandığı öğrenildi.

Van Valiliği'nden Açıklama

Van Valiliği konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Narlı bölgesindeki Belbuka Yaylasında yol çalışması yapan bir firmanın sivil servis aracına PKK'lı teröristler tarafından saat 18.00 sularında EYP'li saldırı düzenlendiğini duyurdu. Saldırıda araç içinde yer alan 2 işçinin şehit olduğu, 8 işçinin ise yaralandığı bilgisine yer verildi. Yaralanan işçilerin helikopter aracılığıyla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildiği ve tedavilerinin devam ettiği belirtildi.

Operasyon Başlatıldı

PKK'lı teröristlerin saldırısının ardından ihbar üzerine olay yerine güvenlik güçleri ve çok sayıda ambulans sevk edildi. Şehit olan 2 işçinin cenazeleri ile yaralanan 8 işçi helikopterler aracılığıyla ilk olarak Çatak Devlet Hastanesi'ne daha sonra ise Van'a gönderildi. Patlamanın yaşandığı bölgede hava destekli operasyon başlatıldığı öğrenildi.

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5265904/vanda-isci-servisine-saldiri-olu-ve-yaralilar-var