Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjde: Benzine 60 kuruş, motorine 55 kuruş indirim

Petrol fiyatlarının çakılmasının ardından merak konusu olan benzin ve motorine fiyatları için konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu geceden itibaren benzinde 60 kuruş, motorine de 55 kuruş indirimi uygulamaya alacağız" diyerek araç sahiplerine müjdeli haberi verdi.

Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi

Suudi Arabistan ve Rusya arasında yaşanan üretim arz sıkıntısından kaynaklı petrol fiyatlarının çakılmasının ardından, gözler benzin ve motorine çevrildi. Araç sahipleri benzin ve motorinde de indirimin ne kadar olacağını merak ederken müjde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Brüksel dönüşünde uçakta, gazetecilerin sorularına cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu gece yarısından itibaren benzine 60 kuruş, motorine 55 kuruş indirim geleceğinin müjdesini verdi.

Erdoğan, Brüksel dönüşü gazetecilere açıklamalarda bulundu

Brüksel dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, bir gazetecinin sorduğu, "Koronavirüs küresel bir ekonomik krize de sebebiyet veriyor. Petrol fiyatları da rekor seviyede düştü. Bu bağlamda petrol fiyatlarının düşmesini Rusya/Suudi Arabistan çekişmesi kapsamında nasıl değerlendiriyorsunuz? Türkiye ekonomik anlamda bu krizden nasıl etkilenir, benzin fiyatları Türkiye'de düşer mi?" sorusuna şu şekilde cevap verdi;

"Brent petrolün varil fiyatında yüzde 30'a varan düşüşle 31 dolar seviyesine kadar gerileme görüldü. Bu durum OPEC ülkeleri için özellikle ayrı bir felaket. Bizim için bir boyutu ile çok olumlu bir durum. Cari açığımıza olumlu tesir yapan bir gelişme. Bu bir resesyon olabilir mi? Temenni ederiz ki olmaz. Çünkü gerek Hazine ve Maliye Bakanlığımız gerek Ticaret Bakanlığımız bu konuda bütün tedbirlerini almış vaziyette. Bu gelişme şu anda olumlu istikamette bu süreci idare ettiğimizi gösteriyor. Zaten faizlerdeki düşüşle de ayrı bir istikamette iş yürüyor. Bunun neticesinde yatırımlarda bir hareketlenme var. Bu hareketlenme istihdamda da hareketlenmeyi meydana getirmiş durumda. Bunlar bizim için büyük önem arz ediyor. Buradan bir müjdeyi de duyurayım. Bu geceden itibaren benzinde 60 kuruş, motorinde 55 kuruş indirimi uygulamaya alacağız."

- Canlı Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5268886/cumhurbaskani-erdogandan-mujde-benzine-60-kurus-motorine-55-kurus-indirim