Galatasaraylı Bruma ve Martin Linnes Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında İsviçre'de bulunan Galatasaray'da, Linnes ve Bruma basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kamp dönemi hakkında konuşan Bruma, "Benim için de kamp dönemi çok iyi geçiyor. İlk maçta berabere kaldık, dünkü maç önemliydi güzel bir skor aldık. Yarın da önemli bir maçımız var. Genel olarak güzel bir kamp dönemi geçirdiğimizi söyleyebilirim. İki maçta kendimi daha iyi hissediyorum. İki maçta da çok iyi hissettim. Takım arkadaşlarımın da yardımıyla güzel bir performans sergilediğimi düşünüyorum" diye konuştu.

BRUMA'DAN TRANSFER AÇIKLAMASI

PSV'den gelen transfer teklifini doğrulayan Bruma, "PSV'den gelen teklif doğru. Benim de bilgim var. Sonuçta buradayım Galatasaray'ın oyuncusuyum. O kısım artık iki kulüp arasındaki konu. Kontratıma saygı duyuyorum. Bahsettiğimiz iki kulüp de Avrupa'nın en önemli kulüplerinden. İkisinde de herke oynamak ister. Şuan ben birinde oynuyorum zaten. PSV'nin bir teklifi var. İki kulüp oturup konuşacak. Benim amacım şuan futbolcu olarak maksimum seviyede performans gösterip normal hayatıma devam etmek. Ama bir anlaşma sağlanırsa o zaman konuşuruz" ifadelerini kullandı.

"DAHA İYİ BİR OYUNCU OLDUM"

Geçtiğimiz sezonun kendisi için büyük tecrübe olduğunu söyleyen Bruma, "Daha iyi bir oyuncu oldum. Futbolda bitiricilik güvenle alakalıdır. O güveni duyarsanız daha fazla gelişebiliyorsunuz. Şuan kendimi daha güvende hissediyorum. Hem hocamız hem de yöneticilerimiz benimle sürekli ilgileniyorlar. Bunlar otomatik olarak performansımı da olumlu etkiliyor" şeklinde konuştu.

"DÜNYA YILDIZLARININ YANINA İSMİNİZİ YAZDIRMAK KOLAY DEĞİL"

Bruma ayrıca, Portekizli dünya yıldızlarının hatırlatılması üzerine ise, "Dünya futboluna damga vurmuş isimler bunlar. Bunların olduğu yere ismini yazdırmak kolay değil. Her antrenmanda ve maçta kendimi geliştirerek büyümeye çalışıyorum" dedi.

Bruma, "Bonservis bedeli ile ilgili bir baskı yok üzerimde" diyerek şunları söyledi:

"Her oyuncunun hissettiği baskı olabilir, bu olması gereken bir şey. Ödenen para anlamında bir baskı yok. Galatasaray bana güvendi. Ben de onlara en iyi cevabı verebilmek için çalışıyorum"

"KORAY ÇOK GÜÇLÜ, İNŞALLAH EN KISA SÜREDE ARAMIZA DÖNECEK"

Koray Günter'in sakatlığı hakkında da konuşan Bruma, "Çok üzüldüm, aynı sakatlığı yaşadım o durumu çok iyi biliyorum. Koray şuan o durumun içinde çok üzgünüm. inşallah en kısa sürede aramıza döner. Çok güçlü bir karakteri o dönemi atlatıp aramıza en kısa sürede dönecektir" diye konuştu.

LİNNES: "KAMP DÖNEMİ GÜZEL GEÇİYOR"

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Linnes ise, çok iyi bir kamp geçirdiklerini söyleyerek, "Çok çalışıyoruz, iyi bir ortam var takım içinde. Özellikle dün oynanan maç çok önemliydi. Mental olarak iyi hazırladık kendimizi, güzel maç çıkarttık. Şu ana kadar kamp döneminin güzel geçtiğini söyleyebilirim" dedi.

"KENDİ AÇIMDAN SEZONA İYİ BAŞLADIM"

Geçen sezonun hem kendisi hem de takımı için iyi bir sezon olmadığını vurgulayan Linnes, "Benim pozisyonumda başka oyuncular da oynadı. Ben elimden geleni gösterdim. Riekerink hocamızın gelmesiyle pozitif bir hava oldu takımda. Takım olarak daha iyi bir hale geldik. Bu sene de aynı şekilde iyi başladık. Kendi açımdan da iyi başladık. Bir an önce gerçek Martin'i gösterip ilk 11 oyuncusu olmak istiyorum" açıklamalarında bulundu.

"TÜRKİYE'DE ENDİŞELİ DEĞİLİM"

Türkiye'de yaşanan olaylar sonrası endişeli olup olmadığının sorulması üzerine ise Linnes, "Çok üzüldüm tabii ki etkileniyorsunuz, çok sevdiğim arkadaşlarım, ailem var. Benim hep söylediğim bir şey var. Ben Türkiye'de çok mutluyum. korku ve endişe yok. Umarım her şey yoluna girer" dedi.

"BU SENE DAHA İYİ OLACAKTIR"

Her zaman yeni gidilen kulüplerin zorluk çıkarabileceğini belirten Linnes, "Her şey yeni. Hocalar yeni, oyuncular yeni. Bambaşka bir sürece gidiyorsunuz ama artık 6 ay geçti sistemi ve arkadaşlarımı daha iyi tanıyorum. Bence bu sene daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Şampiyonluk için elimden geleni yapacağım" ifadelerini kullandı.

LİNNES'DEN, JOHANSEN TRANSFERİ HAKKINDA AÇIKLAMA

Galatasaray'ın transfer gündeminde olan Johansen'i de değerlendiren Linnes, "Kendisi yakınen tanıdığım bir arkadaşım. Karakter ve futbolcu olarak çok iyi bir insan. Böyle bir şey olursa Galatasaray taraftarı çok sevecektir. Defansif anlamda her şeyi yapan, ofansifde de goller atan bir oyuncu. Şuan olay ne durumda bilmiyorum ama olay gerçekleşirse kendisini Galatasaray taraftarları çok sevecektir" dedi.

- Canlı Haber, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.canlihaber.com/haber/5270526/galatasarayli-bruma-ve-martin-linnes-basin-mensuplariyla-bir-araya-geldi